Detalj s utakmice Gudesding - Croatia u Ostparku / Foto: Fenix (SIM)

FRANKFURT: “Potop” nakon preokreta i 100-postotne prilike za povećanja vodstva Croatije

Na gostovanju u frankfurtskom Ostparku, momčad Croatije Frankfurt je doživjela uvjerljiv poraz premda je po igri možda mogla i do pobjede.

Gudesding – FC Croatia 6:3 (2:1)

Kad se u gostima protiv četvrtoplasirane momčadi lige postignu tri zgoditka iz igre, onda je u najmanju ruku za očekivati bar osvajanje jednog boda. Croatia je prikazala dobru igru, posebno se to može reći za igru u napadu u kojem su mladi 19-godišnji debitant Stipe Duvnjak i Ante Štrljić predstavljali veliku opasnost za gol domaćina.

Cro FFM 3
Ante Štrljić izvodi slobodan udarac nakon kojeg je pao drugi gol Croatije / Foto: Fenix (SIM)

Iako je momčad Gudesdinga bolje otvorila utakmicu i povela sa 2:0, zgoditak Štrljića sa 11 metara, nakon prekršaja nad Soldom, vratio je nadu gostima da dobrom igrom mogu u nastavku i do preokreta.

To se i dogodilo i drugom poluvremenu. Najprije Propadalo u 50 minuti, nakon izvanrednog slobodnjaka Štrljića i još bolje obrane vratara domaćina, prvi dolazi do odbijene lopte i zabija je u mrežu.

Cro FFM 4
Čestitke suigrača Stipi Duvnjaku nakon njegova prvijenca za Croatiju / Foto: Fenix (SIM)

Svoju dobru igru u svom debiju za Croatiju Stipe Duvnjak potvrđuje i lijepim zgoditkom nakon bijega po desnoj strani za preokret Croatije i rezultat od 2:3.

U nastavku dominacije Croatije, svega par minuta nakon rezultatskog preokreta hrvatske momčadi, Tomislav Zovko sa svega par metara puca i prebacuje vrata domaćina. U nogometnom žargonu se kaže da je to teže promašiti nego postići zgoditak.

Kada se propuste vlastite prilike, uobičajeno stiže kazna na drugoj strani. Ovaj put te kazne nisu bile plod dobre igre domaćina već neshvatljivi propusti najiskusnijih u obrani Croatije. Najprije jedan nepotreban prekršaj na korner crti, kada sudac svira jedanaesterac za domaćine te potom novi propusti i pojedinačne greške u dodavanju, nakon čega razbuđeni domaćini ponovno preuzimaju igru na terenu te kasnije povećavaju svoje vodstvo i rutinirano dolaze do tri boda.

Cro FFM 10
Detalj s utakmice Gudesding – Croatia u Ostparku / Foto: Fenix (SIM)

Šteta za momčad Croatije koja, sveukupno gledajući po prikazanoj igri, nije zaslužila tako uvjerljiv poraz. Momčad Croatije ima potencijal, ima nekoliko odličnih igrača, samo svi trebaju znati da se svaku utakmicu treba biti spreman za svih 90 minuta igre. Za to igrači moraju biti fizički spremni te nema tijekom utakmice odmaranja i hvatanja zraka na terenu.

Za utakmice koje slijede momčad trenera Dennya Naubera će trebati uložiti znatno više truda i kompaktnosti tijekom cijele utakmice da bi uspjela izići iz zone ispadanja u koju su pali nakon posljednjih pet poraza zaredom.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Soldo, Drlje, Gavran, Ćorić, Propadalo (od 60. Lakić), Štrljić, Mandurić, Duvnjak, Nauber (od 27. min Sven Borna)

Nastavak uspješnog niza druge momčadi Croatije

Cro II FFM sastav

Preporođena momčad Croatije II Frankfurt gazi sve pred sobom / Foto: Fenix (SIM)

Germania Ginnheim II – FC Croatia II 1:2 (1:1)

Sastav Croatia II Frankfurt: Novokmet, Klišanin, Marin Ladan, Periša, Puljić (s), Mirko Puljić, Puljić (j) Marcel Ladan, Amanadidis, Leonard Braćić, Vidović. Još su igrali Harchaoui i Romić koji su postigli oba zgoditka za Croatiju.

Trećom pobjedom u nizu, druga momčad Croatije je izbila na prvo mjesto sa dva boda prednosti ispred momčadi Roedelheimer FC.

Iduću nedjelju, 30. travnja, prva momčad Croatije na svom terenu u Heddernheimu dočekuje momčad SG Westend. Utakmica počinje u 15:30 sati. Prije te utakmice, u 13 sati druga momčad Croatije na istom igralištu igra protiv momčadi VFR Bockenheim II.

I ovom prilikom igrači i uprava Croatije pozivaju hrvatske navijače da dođu i svojim bodrenjem pomognu u borbi za opstanak prve momčadi za opstanak u Kreisoberligi, a druge momčadi za ulazak u višu ligu.