Hajduk ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

ZÜRICH: Hajduk Zürich s 4:0 isprašio talijansku momčad Inter Club Zurigo

U prvenstvenoj utakmici amaterske 5.lige regije Zürich, Hajduk ZH je ostvario visoku pobjedu na domaćem terenu.

NK Hajduk Zürich – Inter Club Zurigo  II 4:0  (2:0)

Po hladnom i kišovitom vremenu Hajduk Zürich je na igralistu Buchelnu pobijedio talijansku momčad Inter s visokih  4:0.

Zbog odsutnosti prvog trenera Hajduka, hrvatsku momčad je s klupe vodio Josip Krišto.

Prvi gol za Hajduk je u 32. minuti postigao Dario Periša neobranjivim udarcem sa 16.metara. Na drugi se gol čekalo do 42. minute kada je pogodak dao Miralem Shabani  za vodstvo od 2:0 s kojim se otišlo na odmor.

Drugi dio utakmice započeo je snažnim pritiskom gostiju kako bi preokrenuli rezultat. U tom periodu gosti su imali tri prilike, ali je vratar Hajduka Ante Tomić bio na visini zadaće.

U jeku napada gostiju, Hajduk je iz jedne dobre akcije u 69. minuti postigli pogodak za vodstvo od 3:0. Strijelac pogotka bio je Mate Gazilj. Gosti su i dalje pokušavali doći do pogotka ali obrana Hajduka je bila neprobojna.

U sudačkoj nadnokadi Maralem Shabini glavom savladava istrčalog vratara Intera i postavlja konačan rezultat utakmice od 4:0.

Sastav NK Hajduk Zürich: Anto Tomić, Domogoj Baran, Dino Krišto, Arben Shabani, Hrvoje Pavić, Dario Perišić, Frano Vukadin (C), Ivan Galešić, Anto Maslić, Miralem Shabani. Pričuve: Mohamed Farouk Sorour Ali, Mato Gazilj, Šimun Gazilj, Andria Ćuk, Antonio Piplica, Ivan Muntić. Trener: Josip Krišto.