Ante Štrljić u akciji (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

VRIJEME JE ZA REZOVE: Croatia Frankfurt doživjela poraz nakon kojeg se očekuju kazne zbog neopravdanog izostanka najmanje trojice igrača

Novi trener Croatije Karlo Luketić neće po dobru pamtiti svoj debi na klupi Croatije. No, zasigurno će mu ovaj poraz pomoći da iz ovih ili onih razloga otpiše neke od igrača koji su, ne prvi put, (ne)opravdano izostali nakon smjene trenera koji su ih doveli u Croatiju.

SG Westend – FC Croatia 4:3 (1:1)

Kad se sve uzme u obzir, sa šest igrača iz druge momčadi teško se moglo očekivati da će hrvatska momčad koja je trećeplasirana u Kreisoberligi upisati gostujuću pobjedu protiv davljenika iz zone ispadanja, premda su bili korak do toga.

Naime nakon vodstva domaćina, Croatia je preokretom rezultata u 76. minuti došla do vodstva od 3:2.

Dva pogotka postigao je Štrljić na dodavanje Propadala, dok je pogodak za vodstvo hrvatske momčadi postigao Zovko na dodavanje Ladana.

Hrvatska momčad je nakon toga imala stopostotni priliku za povećanje vodstva na 4:2. No, nažalost se to nije dogodilo i u nastavku utakmice domaćini su najprije u 80. mminuti uspjeli izjednačiti rezultat da bi minutu kasnije postigli pogodak za vodstvo od 4:3, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Sastav Croatije: Novokmet, Bošnjak, Drlje (od 57. Surmanović),  Mandurić, Bonano, Štrjić, Marcel Ladan (od 55. Zovko), Propadalo, Ćorić, Radovac, Ivošević (od 60. Bračić).

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 28. travnja u 15 sati kada na domaćem terenu dočekuje Concordiju iz Eschersheima. U predigri u 13 sati druga momčad Croatije igra protiv momčadi  Heisenrath Goldstein II na domaćem terenu u Heddernheimu.