Zgoditkom u 87. minuti Ivica Pavlović donio prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu Cro Sokola iz Aachena

SuS Herzogenrath – Cro Sokoli Aachen 1:2 (0:1)

Pred nešto više od 50 gledatelja, nogometaši Cro Sokola iz Aachena su se u 8. kolu Kreisliga B na gostovanju protiv predzadnje momčadi na ljestvici dosta dugo mučili, ali su na kraju zasluženo slavili sa 1:2 te tako ostvarili prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu.

Trener gostiju Zdravko Grgić u toj utakmici nije mogao računati na nekoliko standardnih igrača koji su izbivali zbog ozljeda, odnosno kartona te je morao izmjeniti početni sastav. Tako je među vratnice čak morao stati treći vratar Sokola Damjan Žepina.

Unatoč tome Sokoli su dobro otvorili utakmicu. Prvi put su zaprijetili u 16. minuti kada je Cvitić umalo iskoristio pogrešku u obrani, pucao je snažno ali i malo neprecizno. U 34. minuti je dosuđen slobodni udarac koji izvodi Kristijan Blažanović i krasnim udarcem s dvadeset metara pogađa doljni kut gola za vodstvo od 0:1.

Sokoli su u 40. minuti mogli i povisiti vodstvo, no udarac iz peterca Cvitića, nakon lijepe asistencije Vincetića, je završio preko gola. Tako se otišlo na odmor sa minimalnim vodstvom.

Domaćin je u drugo poluvrijeme krenuo bolje i napadački te u 57. minuti dolazi do poravnanja. Nakon udarca iz kuta, napadač domaćina se našao sam na drugoj vratnici te posprema odbijenu loptu u mrežu za 1:1.

Nakon tog izjednačenja, Cro Sokoli su počeli opet opasnije prijetiti te nanizali nekoliko izglednih prilika ali su na žalost bili neprecizni. Prvo je udarac Cvitića završio tik uz vratnicu a nekoliko trenutaka kasnije Pavlović pogađa samo okvir gola.

I kad su se svi već počeli miriti s neriješenim razultatom, Hrvati dolaze do pobjedničkog pogotka. U 87. minuti Zenk odlično proigrava Pavlovića u kaznenom prostoru koji posprema loptu u gol za 1:2.

Sastav Cro Sokola: Damjan Žepina, Josip Vincetić, Marko Ćavara (46. min L. Lasić), Sandro Bevanda, Marko Gašparović, Ivan Ćorić, Davor Grgić, Ivo Cvitić, Kristijan Blažanović, Dario Kolar (66. min C. Zenk), Ivica Pavlović (89. min D. Barušić) Klupa: Cayan Zenk, Leo Lasić, Davor Barušić, Danijel Klarić. Strijelci za Sokole: 0:1 Kristijan Blažanović (34.), 1:2 Ivica Pavlović (87.)

Cro Sokoli su nakon 8. kola skočili na četvrto mjesto na ljestvici i u sljedećem kolu, 22. listopada u 15 sati, igraju na domaćem igralištu protiv momčadi Sportfreunde Aachen-Hörn.