ZASTRAŠUJUĆE LOŠ START EINTRACHTA: Bez domaće publike u frankfurtskoj Commerzbank Areni momčad Eintracht je djelovala bojažljivo i nemoćno

Nakon dva mjeseca stanke, prvoligaški nogomet se vratio u bankarsku metropolu na Majni, ali neslavno za momčad Eintrachta. Pred praznim tribinama, a u zadnjem subotnjem dvoboju Bundeslige, gosti iz  Mönchengladbach su boljom igrom zasluženo slavil rezultatom 1:3 (0:2) i stigli do trećeg mjesta na ljestvici.

Furiozan početak gostiju i loš ulazak u igru igrača domaćina, koji su nastupili bez najboljeg strijelca Goncala Paciencie (ozljeda mišića) i Erika Durma (ozljeda stopala), rezultirao je brzim vodstvom Borussije. Već u prvoj minuti igre gosti su došla do 0:1 zgoditkom Francuza Plea, da bi u 7. minuti nakon greške u igri obrane Eintrachta gosti povećali vodstvo preko drugog Francuza Thurama na 0:2.

Zastrašujući loš početak i rezultatski zaostatak Eintrachta se više nije dao ispraviti. Tek tada se videlo koliko navijači Eintrachta nedostaju domaćoj momčad.

I u drugom poluvremenu gosti su bili bolja momčadi. Sve nade momčadi austrjskog trenera Adija Hütter o preokretu rasplinili su se u 73. minuti kada je momčad Borissije preko Alžirca Bensaibinia postigla i treći zgoditak za rezultat od 0:3.

Smanjenje rezultata domaćinu na 1:3 donio je portugalski napadač Andre Silva u 81. minuti.