Visokom pobjedom od 7-0 u Schneppenhausenu Croatia Griesheim vratila optimizam

Iako je malo tko očekivao da će Croatia Griesheim protiv Schneppenhausena ostvariti visoku pobjedu, dogodilo se upravo ono što nitko nije očekivao. Visokom pobjedom od 7-0 Croatia Griesheim je, nakon serije slabih partija i loših rezultata, vratila optimizam u svlačionicu. Posebno dobro na današnjoj utakmici je reagirao napadač Croatie Griesheim Daniel Perić koji se sa dva postignuta gola vratio u natjecateljsku formu.

Od prvog sučevog zvižduka Croatia Griesheim se nametnula kao dominantnija momčad koja teži postizanju što ranijeg pogotka. U 27. minuti organizirala je Croatia Griesheim jedan napad preko desne strane: lopta je ubačena iz auta do Faraga, koji je istu brzo prebacio do Perića, a ovaj efektnim udarcem savladava vratara Schambacha za vodstvo Croatie Griesheim od 1-0.

Vezni red Croate Griesheim dobro je kombinirao, dobivao brojne duele na sredini terena, a jedno takovo brzo oduzimanje lopte protivniku od strane Altune, koji je potom pronašao Manuela Nothnagela, urodio je povećanjem vodstva Croatie Griesheim od 2-0.

Nakon povećanja vodstva igra Schneppenhausena pomalo se raspadala, a Croatia Griesheim je postajala sve goropadnija i odlučnija, kao da su igrači Croatie htjeli ispucati svu frustraciju nakupljenu posljednjih tjedana kada su upisivali poraze.

Teško su igrači Schneppenhausena iznosili loptu sa svoje polovice terena, a izgubljene lopte vezni igrači Croatie Griesheim vrlo su brzo prosljeđivali do napadača, koji su sa lakoćom izigravali indisponiranu obranu domaćih i pogađali mrežu. Tako su se još u listu strijelaca do kraja susreta upisali još:Farag u 55. minuti, Perić u 69. minuti, Smajović u 75. minuti te Gebreigzeher u 79 i 81. minuti.

SV Croatia Griesheim: Buljugija, Pupić, Vujica, Blessing, Markota, Gebreigzeher, Farag, M. Nothnagel, Perić, Altuna, Andrijević. Klupa(Smajović, Nazari,Brandau)