Croatia Frankfurt i bez isključenog Jukića do sigurne pobjede

FC Croatia Frankfurt : DJK Schwarz Weiß Griesheim 4:1(2:1)

Ante Jukic brani jedanaesterac
Vratar Ante Jukić zbog nepravde je zaradio dva žuta

Seriju pobjeda Croatia Frankfurt nastavila osvajanjem nova tri boda protiv momčadi S-W Griesheim. Iako je Croatia rano povela sa 2:0 zgoditcima Filipa Lovrića ( 17. i 32. min) pobjeda je izborena sa desetoricom igrača nakon što je u 35. min drugi žuti dobio vratar Ante Jukić nakon prigovora sucu. Razlog je bio primljeni gol kojim su gosti smanjli vodstvo Croatie u 35 min na 2:1. Vratar Jukić je najprije reklamirao igranje rukom protivničkog strijelca.

Nakon što se nije smirio ni nakon žutog kartona, Jukić je nogom nabio plastičnu flašu s vodom, što je sudac vidio i pokazao mu u istoj minuti drugi žuti i izvadio crveni karton. Umjesto Jukića na vrata Croatie staje trener Dario Ištuk koji do kraja utakmice nije imao veći posao. Croata je i sa igračem manje bolje stajala na terenu te u nastavku postigla još dva zgoditka. Najprije je kapetan Lažeta u 71. min povećao vodstvo na 3:1 nakon odličnog dodavanja Kristijana Zubca. Najbolji dodavač Croatije svoju odličnu partiju okrunio je lijepim zgoditkom u 81. min nakon što mu se Lažeta revanširao na prethodnom odličnom dodavanju.

Sastav Croatie: Jukić, Bešlić, Mihaljević, Nikola Lažeta (od 81. Miloloža) Šandrk, Kiseli ( od 35. min Ištuk), Zubac, Lovrić (od 77. Mrkonjić), Andrić, Mario Lažeta, Amanatidis,
Iduću utakmicu Croatia I igra u srijedu, 21. listopada u 20 sati protiv momčadi SV Blau Gelb.

Croatia FFM II m
Druga momčad Croatie Frankfurt u petak u 20 sati igra derbi kola u Heddernheimu

Druga momčad Croatije također je ubilježila pobjedu, ovaj put rezultatom 5:2 protiv druge momčadi DJK Schwarz Weiß Griesheim ll sa 5:2 (2:1). Iako su gosti poveli u 35. min, Croatia II je do kraja prvog poluvremena uspjela najprije izjednačiti u 44. min preko Sičenice na dodavanje Livajića a potom minutu kasnije i povesti nakon zgoditka Delića na dodavanje Mihaljevića.

Raspoloženi Livajić u 61. min povećava rezultat na 3:1 na dodavanje Šuška da bi potom Puljić dva puta, u 62. i 74. min zatresao mrežu gostiju za pobjedu druge momčadi Croatije. Gosti su u 85. min uspjeli jedino smanjti za konačnih 5:2.

Sastav Croatie: Filatow, Sola, Skozibušić ( od 13. Kelava a od 39. min Todorić), Rohwerder, puljic, Faluta, Mihaljevic, Delić (od 46. min. Duyar), Sičenica, Livajić, Šušak (od 65. min Krišto).

Iduću utakmicu druga momčad Croatije igra u petak, 23. listopada u 20 sati kad se igra derbi kola. Trećeplasirana Croatia II u goste prima prvoplasiranu momčad SV Balu Gelb II. Prilika je to za prijatelje Croatije da dođu na utakmici bodriti drugu postavu Croatije u kojoj je niz igrača iznimno visoke kvalitete.