Foto: Hina/Ilustracija

Više od 200 zaposlenika Ericssona u Španjolskoj radilo od kuće zbog – zaposlenice iz Hrvatske

Više od 200 zaposlenika Ericssona u španjolskom gradu Málagi vratilo se u ponedjeljak na posao nakon što su prošli tjedan bili poslani kućama zbog dolaska zaposlenice iz RH koja je mogla biti u doticaju s koronavirusom, pišu španjolski mediji.

 

Jedna zaposlenica Ericssona Nikole Tesle iz Zagreba posjetila je kompaniju u Málagi prošli tjedan pa je uprava u srijedu pozvala zaposlenike da ne dolaze na posao nego da rade od doma, pišu lokalne novine Diario Sur i La Opinión de Málaga pozivajući se na priopćenje Ericssona.

Zaposlenica je bila pregledena te je ustanovljeno da nije zaražena koronavirusom.

Kompanija na jugu Španjolske je objavila da mjere predstrožnosti više nisu potrebne.

U Hrvatskoj je 25. veljače registriran koronavirus kod zaposlenika Ericcson Nikole Tesle koji je boravio na sjeveru Italije.

„Taj slučaj registriran u Hrvatskoj nastavlja biti jedni potvrđeni slučaj među našim zaposlenicima. Ericsson nastavlja usko surađivati s hrvatskim vlastima te poduzima sve potrebne mjere kako bi se zaštitilo zdravlje i sigurnost naših zaposlenika i klijenata“, priopćila je kompanija.

U ponedjeljak je u Španjolskoj bilo zabilježeno 120 slučajeva zaraze koronavirusom koji se ondje proširio sa sjevera Italije, najvećeg žarišta u Europi.

Fenix-magazin/IM/Hina

Povezano

Susret u Urugvaju / Foto: Željka Sablić Odrljin
POVEZANOST S HRVATSKOM ZAJEDNICOM: Radni susret počasnog konzula Eduarda Antonicha iz Urugvaja s Matičinim ravnateljem Zdeslavom Milasom
Turisti (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina
CIJENE DO 50 EURA: Popularna turistička destinacija naplaćivat će ulaz u grad
NOVA PRIJETNJA MIRU Izraelski ministar zaprijetio da će Izrael “prije ili kasnije” zaratiti protiv Sirije
MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku