VIDEO Žulj dvostruki strijelac, Austriju (B) potopio fenjeraš! Zabio i Santini

Bečka Austrija opet razočarala, savladala je posljednja momčad lige

Mladi napadač Robert Žulj (21) predvodio je Ried u domaćoj pobjedi nad Grödigom (4:2) u 10. kolu austrijskog prvenstva. Žulj je postigao prvi i treći pogodak svoje momčadi. Inače, mladi reprezentativac Austrije ove sezone ukupno je postigao četiri pogotka.

Aktualni prvak, bečka Austrija, koju vodi hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, ponovno je razočarala. Ovog puta je stradala kod posljednje momčadi lige, Admire Wacker koja je slavila rezultatom 1:0. Kaja Rogulj je za Bečane odigrao cijeli susret i dobio žuti karton dok je Marin Leovac ušao u 77. minuti u igru.

Vodeći na ljestvici je Red Bull Salzburg sa 19 bodova, Ried je drugi sa 18, a Austria Beč peta sa 15 bodova.

Dodajmo i kako je hrvatski napadač Ivan Santini povećao ovosezonsku ‘kolekciju’ pogodaka u belgijskom prvenstvu. Zadranin je u 19. minuti postigao vodeći pogodak za svoj Kortrijk u pobjedi (2:1) nad Waasland-Beverenom u 9. prvenstvenom kolu.
Bio mu je to sedmi prvenstveni pogodak čime se nalazi na drugom mjestu ljestvice strijelaca.

Vodeći u Belgiji je Standard Liege sa 24 boda, slijedi Club Brugge sa 23, a Kortrijk je sedmi sa 13 bodova. (ha)

>>Čovjek odluke: Santini pogotkom odveo Kortrijk u osminu finala kupa!