Strijelci Croatije Frankfurt u utakmici protiv Westenda: Vukovski, Puljić i Grančić / Foto:Fenix Magazin

(Video) Pogledajte izvanredan pogodak Ivana Puljića s 45 metara za 4:3 pobjedu Croatije Frankfurt protiv Westenda

FC Croatia Frankfurt – SG Westend 4:3 (1:2)

U do samog kraja neizvjesnoj utakmici, Croatija Frankfurt je na svom terenu izborila pobjedu protiv iskusne momčadi Westenda sastavljenu uglavnom od igrača s područja BiH i Sandžaka. Pobjeda hrvatske momčadi bit će upamćena i po nevjerojatnom zgoditku Ivana Puljića. Pobjednički Puljićev pogodak postignut je u zadnjoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca s centra igrališta. Mladi napadač Croatije izveo je slobodan udarac s centra igrališta uputivši visoku loptu koja je dugo putovala te na opće iznenađenja vratara gostiju završila u lijevom kutu njegova gola. Koji gol i koje slavlje igrača i navijača Croatije

Hrvatska momčad je svoju terensku nadmoć realizirala u 25. min golom Vukovskog na dodavanje Šandrka. Kao i u većini dosadašnjih utakmica Croatia je zapala u „crnu rupu“ pred kraj poluvremena kada u 43. primaju jeftin gol za izjednačenje a odmah potom u sudačkoj nadoknadi i gol za vodstvo gostiju od 1:2.

U drugom poluvremenu Croatia kreće još jače i već u 48 minuti izjadnačuje preko Grančića na 2:2. Uslijedilo je novo razdoblje promašaja domaćina koje im se osvećuje u 68. minuti kada gosti u brzom protunapadu dolaze u vodstvo od 2:3.

Tada utakmica postaje žestoka. Fizički slabiji gosti sve češće zaustavljaju igrače Croatije prekršajima. Nakon jednog takvog prekršaja Ivan Puljić u kombinaciji s Duvnjakom iznenađuje obranu Westenda i rezultat je 3:3.

Pobjedu Croatiji donosi Ivan Puljić svojim drugim zgoditkom, ovaj put udarcem iz slobodnog udarca s centra igrališta. Na kraju ipak potpuno zaslužena pobjeda Croatije uz puno mučenja lopte i grešaka u obrani.

Sastav Croatije: Jurić, Mihaljević, Soldo, Ćurić (od 66. Bešlić), Bračić, Šandrk, Puljić, Božinović, Grančić, Propadalo (od 89. Drlje), Vukovski (od 63. Duvnjak)

Iduću utakmicu Croatia igra u utorak, 03. listopada susjedski derbi protiv Viktorije Preußen u 15,00 sati. Druga momčad Croatije igra u 13,00 sati u Griesheimu protiv isoimene momčadi.