VIDEO Modrić zabio za Real, Rakitić promašio jedanaesterac, a Petrić debitirao za PAO

Rakitić je bio tragičar utakmice sa Valencijom promašivši jedanaesterac

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić bio je ključna figura u pobjedi madridskog Reala kod Getafea (3:0) u 24. kolu španjolskog prvenstva. Hrvatski veznjak postigao je u 66. minuti i pogodak te postavio konačan rezultat. Igrao je do 80. minute, a to mu je bio prvi pogodak u prvenstvu ove sezone.

– Modrić je sposoban zabijati više golova – kazao je trener Reala Carlo Ancelotti.

Ovom pobjedom Real se izjednačio sa Barcelonom i Atleticom Madrid na prvom mjestu sa 60 bodova. Athletic Bilbao je četvrti sa 44 boda dok je Sevilla, koja je danas odigrala bez pogodaka s Valencijom, sedma sa 32 boda koliko imaju i Valencia, Espanyol i Levante. U spomenutom susretu sa Valencijom tragičar je bio Ivan Rakitić koji u 63. minuti nije realizirao jedanaesterac.

Dodajmo i kako je napadač Mladen Petrić, koji je stigao u Grčku kako bi izborio mjesto u reprezentaciji za SP u Brazilu, debitirao za Panathinaikos u susretu 25. kola u kojem je Pao slavio kod Panthrakikosa Komotinija (2:0). Petrić je ušao u igru u 74. minuti umjesto strijelca prvog pogotka Karelisa. Za Panathinaikos su još nastupili hrvatski reprezentativci Gordon Schildenfeld i Danijel Pranjić. Panathinaikos je četvrti sa 46 bodova dok vodeći Olympiakos ima 71 bod.

A Stipe Perica, mladi hrvatski reprezentativac i napadač Chelsea na posudbi u NAC Bredi nije se proslavio u susretu 24. kola nizozemskog prvenstva sa snažnim Feyenoordom (1:1). Naime, tri minute nakon što je u 81. minuti ušao u igru dobio je izravni crveni karton. Srećom po njega rezultat koji je od 37. minute bio 1:1 nije se mijenjao. Breda je na 10. mjestu sa 30 bodova i za vodećim Ajaxom zaostaje 21 bod. (ha)

>>Kreće akcija Brazil: Kovač objavio popis za okršaj sa Švicarcima