Pogledajte 11. Drmićev bundesligaški pogodak, Cottbus prekino crni niz

Treća uzastopna pobjeda Vukova, Perišić igrao do 70. minute

Wolfsburg je nakon dvaju poraza na početku drugog dijela sezone dostigao dobru formu i ubilježio već treću pobjedu zaredom računajući i njemački kup. U 21. kolu Bundeslige slavio je na gostovanju kod Herthe u Berlinu (2:1), ali bez Ivice Olića koji je imao mišićnih problema. Zato je Ivan Perišić igrao do 70. minute, a za Wolfsburg su pogađali Knoche (58.) i D. Caligiuri (78.) dok je Herthu u vodstvo doveo Skjelbred u 21. minuti.

A ponovno je zablistao i Švicarac hrvatskih korijena Josip Drmić donijevši Nürnbergu treću pobjedu u nastavku prvenstva. Drmić je postigao jedini pogodak na susretu u Augsburgu i to u 65. minuti. Augsburgu je to bio prvi poraz od prvenstvene stanke, a Drmiću 11. prvenstveni pogodak kojim se popeo na 5. mjesto bundesligaških strijelaca.

Bayern je vodeći sa 59 bodova, Wolfsburg je 5. sa 36 bodova dok je Nürnberg sve dalje od zone ispadanja te se sa 20 bodova nalazi na 14. mjestu na ljestvici.

Dodajmo kako su neki hrvatski igrači zabilježili nastupe i u 21. kolu Druge Bundeslige.

Energie Cottbus konačno je prekinuo crni niz od 9 poraza stigavši uz mnogo muke do boda kod Aalena (2:2) i to pogotkom u posljednjim trenucima utakmice. Mateo Sušić odigrao je cijeli susret za Energie, Stivan Rivić je ušao u igru u 76. minuti dok su Banović i Buljat bili na klupi za pričuve.

A do jednog boda stigao je i Union Berlin na gostovanju kod Fortuna Düsseldorf (1:1) te je sve dalje od vrha ljestvice. Za Berlinčane je Kreilach odigrao svih 90 minuta i dobio žuti karton dok Roberto Punčec nije ulazio u igru. Kod domaćina Ivan Paurević zaigrao je od 74. minute i također dobio žuti karton.

Adam Sušac igrao je do 84. minute za svoj Dynamo Dresden koji je na gostovanju kod FSV Frankurta pobijeđen 3:2. A iznenađujući poraz doživio je i St. Pauli trenera Rolanda Vrabeca kod kuće protiv Bochuma (1:0).

Vodeći je Köln sa 42 boda, a dalje slijede Greuther Fürth (36), Paderborn (35), Kaiserslautern (34), Karlsruher (33), Union Berlin (33)… (ha)