Mandžukić je pogodio glavom nakon ubačaja Müllera

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ponovno je odlično iskoristio minute koje je proveo u igri te pogotkom donio Bayernu novi, a Guardioli prvi trofej otkad je stigao u Bavarsku.

Naime, u finalu Audi Cupa Mandžukić je protiv Manchester Cityja ušao u igru u 57. minuti, a englezi su ubrzo nakon toga poveli pogotkom Negreda (61. minuta). Thomas Müller izjednačio je rezultat pet minuta nakon toga iz jedanaesterca da bi u 73. minuti sjajno ubacio loptu na glavu Mandžukića koji je pogodio za konačnih 2:1.

Zanimljivo da je trener Guardiola nakon polufinala sa Sao Paulom hvalio hrvatskog napadača.
– Mandžukić je vrhunski igrač. Zabio je prekrasan gol – kazao je španjolski strateg.

U susretu za 3. mjesto Milan je bio bolji od Sao Paula (1:0, strijelac Boateng).

Dodajmo i kako je sjanu večer hrvatskih nogometaša zaključio Ivan Rakitić pruživši odličnu igru u dresu svoje Seville koja je u prvom susretu 3. pretkola Europske lige protiv crnogorske Mladosti slavila 3:0. (ha)