Za Riječane su strijelci bili Benko i Kvržić

Veliku pobjedu ostvarili su nogometaši Rijeke u 4. pretkolu Europske lige. Na prepunoj Kantridi savladali su bundesligaša Stuttgart 2:1 što se može svrstati u jednu od najvećih pobjeda u povijesti riječkog kluba.
Imali su izabranici slovenskog stručnjaka Matjaža Keka i visoku prednost od 2:0 no pred kraj susreta koncentracija u obrani je popustila što su Švabi i kaznili.

Realno gledajući, Nijemci su veći dio susreta bili bolja momčad no zahvaljujući odličnom vrataru Vargiću Rijeka je zadržala pozitivan rezultat. Kantridu je u trans prvi bacio Benko koji je pogodio glavom nakon centaršuta Tomečaka u 74. minuti. Kvržić je povisio na 2:0 u 87. minuti nakon odlične akcije s Benkom da bi nesmotrenost domaće obrane u 89. minuti, nakon ubacivanja u kazneni prostor, kaznio Ibišević.

Riječani tako imaju prednost pred uzvrat, no očekuje ih iznimno zahtjevan ispit u Stuttgartu.

U preostalim susretima 4. pretkola nastupili su mnogi hrvatski nogometaši.

Tako je u okršaju Qarabagova vratara Mire Varvodića i Eintrachtova napadača Srđana Lakića više razloga za zadovoljstvo imao Dubrovčanin Lakić. On je naime odigrao cijeli susret, a njegova momčad pobijedila je na gostovanju 2:0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac za Sevillu u pobjedi nad Slaskom iz Wroclawa (4:1).  Kapetan španjolske momčadi poravnao je rezultat u 36. minuti. Također, Rakitić je i asistirao za četvrti pogodak Seville.

Red Bull Salzburg deklasirao je pak Žalgiris (5:0) Luke Perića koji je igrao svih 90 minuta.

Dinamo Kijev sa hrvatskim reprezentativcima Ognjenom Vukojevićem i Domagojem Vidom u sastavu slavio je u gostima kod Aktobea 3:2.

Bešiktaš bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića poražen je u prvoj utakmici na gostovanju kod norveškog Tromsoa 2:1 iako je poveo već u 9. minuti.

>>VIDEO Bjeličino remek djelo: Austrija nokautirala Dinamo usred Zagreba!