VIDEO Croatia Reutlingen slavila s 5:1 protiv SG Reutlingena i izborila doigravanje za Landesligu

SV Croatia Reutlingen – SG Reutlingen 5:1 (3:0)

U zadnjoj utakmici prvenstva, koja je odlučivala tko će u kvalifikacije za ulazak u višu ligu, Croatia Reutlingen je u srijedu navečer savladala momčad SG Reutlingen sa 5:1. Time je Croatia zauzela drugo mjesto na tablici koje vodi u doigravanje te sada čeka ime protivnika za relegacijsku utakmicu za ulazak u Landes ligu.

Nošeni podrškom oko 250 hrvatskih navijača, igrači Croatije krenuli su silovito i već u prvih 45 minuta sve riješili. Najprije je u 24. minuti za 1:0 pogodio napadač Croatije Talijan Dennis Pascolo. Talijana u hrvatskim redovima Dennis Pascola natjerao je potom jednog igrača gostiju da sam postigne autogol u 30. minuti. Na 3:0 povećao je Tomislav Čilić.

Premda su gosti u nastavku utakmice, u 50. minuti uspjeli smanjiti na 3:1, na scenu je stupio drugi Talijan u redovima Croatije Vincenzo Giambrone koji dva puta u pet minuta, u 59. i 64. minuti, matira  vratara SG Reutlingen.

Sastav Croatie Reutlingen: Nico Coconcelli, Miguel Almeida, Toni Klarić, Marko Vulić, Tomislav Čilić, Fabijan Kraljević, Fran Radman, Niko Petrović, Dennis Pascolo, Mirko Jelčić, Vincenzo Giambrone. Klupa: Dominik Soldo, Matija Kralj, Zoran Krajinović, Mirko Perković, Mile Dugandžić, Allan Chideme, Pedro Lopes, Mateo Pavic i Björn Gerdes.

Prvu utakmicu za ulaz u Landesligu Croatia Reutlingen igra u srijedu, 07.lipnja u 18,00 sati. Protivnik je VFR Sulz ili SV Wachendorf. Gdje će se igrati prva utakmica ovisi o imenu protivnika. Ako pobjedi prvu utakmicu, Croatia bi utakmicu u daljnjoj rundi igrala četiri dana kasnije, 11.lipnja. Ako dobiju i drugu utakmicu, onda hrvatska momčad igra zadnju i odlučujući utakmicu 18.lipnja.