VIDEO Banović zabio glavom, Tomasov se radovao u ogledu s Kreilachom i Punčecom

Sušac sa Dynamom kod Arminije do osmog neriješenog ishoda sezone

Energie Cottbus, posljednja momčad Druge Bundeslige, imao je priliku u 17. kolu protiv dosad ne odveć uvjerljivog Ingolstadta ‘podebljati’ skromni bodovni konto, međutim nije uspio to ostvariti.

Gosti su poveli u 15. minuti pogotkom Brazilca Caiubyja, a nadu je Energieu vratio Ivica Banović (33) svojim trećim ovosezonskim pogotkom. Hrvatski veznjak zabio je udarcem glavom.

No, Ingolstadtu u 77. minuti pobjedu (2:1) donosi Hartmann. Andre Mijatović nije nastupio za pobjedničku momčad, kao i Jurica Buljat i Stiven Rivić koji su ostali na Cottbusovoj klupi za pričuve.

I Marin Tomasov odgledao je pobjedu (2:1) svog 1860 Münchena nad Unionom iz Berlina za kojeg su cijeli susret odigrali Roberto Punčec i Damir Kreilach.

Dynamo Dresden stigao je na gostovanju kod Arminije Bielefeld do osmog neodlučenog ishoda ove sezone (1:1). Adam Sušac igrao je do 80. minute za momčad iz Dresdena.

Ostali rezultati 17. kola: Erzgebirge Aue – St. Pauli 0:2, Karlsruher – Bochum 0:0, Köln – FSV Frankfurt 2:0, Aalen – Paderborn (Vrančić dobio žuti karton) 2:4, Sandhausen – Greuther Fürth 1:3.

Poredak: Köln 33 boda, Greuther Fürth 32, Kaiserslautern (-1) i St. Pauli po 28, Karlsruher i 1860 München po 27 bodova… (ha)