croatia griesheim
Napadač Croatie Griesheim Mate Tokić(bijeli dres)/ Foto:Fenix-magazin(D.Holenda)

VAŽAN BOD: Nakon dugo vremena Croatia Griesheim osvojila bod

U utakmici koja je bila puna preokreta Croatia Griesheim prekinula je crni rezultatski niz i protiv Germanie Pfungstadt rezultatom 3-3 osigurala bod.

Nije ovo bod koji hrvatskoj momčadi donosi promjenu na tablici ali je u psihološkom smislu važan jer je prekinut niz poraza koji je započeo u studenom prošle godine.

Redove Croatije Griesheim ove nedjelje je pojačao i nekadašnji igrač NK Osijek Valentin Babić koji je suvereno vladao zadnjom linijom.

Croatia Griesheim došla je u vodstvo u 15. minuti preko Bihorčića koji je jednu ubačenu loptu primio na lijevoj strani tukao na gol i pogodio mrežu gostiju.

Gosti iz Pfungstadta su izjednačili već u 20. minuti kada je jednu dubinsku loptu primio Azevedo koji ulazi u kazneni prostor i trese mrežu Croatije.

U 30. minuti Germania Pfungstadt preokrenula je rezultat i golom Choynowskog došla u bodstvo 2-1.

Potpuni šok za nogometaše Croatie Griesheim usljedio je u 43. minuti kada su gosti ponovo preko Azeveda došli u vidstvo 3-1, tim više jer je napadač Croatie Griesheim Mate Tokić minutu ranije zatresao gredu gostiju.

U 48. minuti Mate Tokić ušao je u kazneni prostor gostiju, uputio jedan centaršut gdje lopta pogađa jednog igrača Germanie u ruku a sudac pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac je izveo Saša Mlakić i smanjio na 2-3.

Kako je vrijeme odmicalo Croatia Griesheim je sve više stiskala gostujuća vrata. U 60. minuti Saša Mlakić je prošao po desnoj strani, uputio loptu u peterac a Dalibor Blažević ubacuje loptu u mrežu za konačnih 3-3.

Do kraja susreta nogometaši Croatije Griesheim još su jedan puta zatresli mrežu gostiju ali je sudac poništio gol zbog zaleđa Blaževića.

Bila je Croatija Griesheim blizu potpunog preokreta u 80. minuti kada je Blažević odlično tukao sa nekakvih 10ak metara ali je vratar zaustavio njegov udarac.

SV Croatia Griesheim: Solić, Bralić, Vujica, Blažević, Babić, Falcone, Vedrić, Bihorčić, Tokić, Mlakić, Bikić.(Puljiz, Nothnagel, Stanušić, Markota, Treusch)