Uz veliki trud i zalaganje igrači Croatie Griesheim osvojili bod

Dobro su morali igrači Croatie Griesheim oznojiti dresove te izguliti koljena kako bi u teškoj utakmici uzeli bod protiv solidnog SKG Gräfenhausena i u konačnici osigurali neodlučenih 1-1 te tako prekimuli crni niz od pet poraza za redom.

A da danas igrači Croatie Griesheim neće imati lagan posao dalo se naslutiti od samog početka utakmice. Već u petoj minuti izveli su nogometaši Gräfenhausena jedan brzi kontranapad preko desne strane i zatresli mrežu Croatie, ali je sudac utakmice poništio pogodak zbog zaleđa.

Iako šokirani nisu igrači Croatie Griesheim ispali iz tračnica, nego su nastavili borbeno, te su uz puno trke i puno dobivenih duela uspjeli parirati Gräfenhausenu. Ipak, gosti iz Gräfenhausena došli su do vodstva u 24. minuti preko Angela Miguela koji je spremno dočekao jednu odbijenu loptu i pospremio je u mrežu golmana Croatie Griesheim Jovanovića.

Do kraja prvog poluvrmena gledali smo igru između dva šesnaesterca prepunu čvrstih startova, trke ali nismo vidjeli pravih šansi.

Spuštenih glava napustili su igrači Croatie Griesheim zeleni travnjak, kao da niti sami na vjeruju što im se događa, potražili su novu motivaciju u kabini.

I drugi je dio krenuo čvrsto i borbeno sa previše prekršaja, pa obje momčadi nisu uspjele razviti tečnu igru. Danas je igračima Croatie Griesheim bilo važno uzeti bod, pa makar se morali baciti na glavu. A u takovim naelektriziranim uvjetima često puta gledamo neracionalne startove igrača a današnji susret ih je imao pregršt.

Toliko željeno izjednačenje igrači Croatie Griesheim dočekali su u 70. minuti kada je u kaznenom prostoru srušen Marko Draženović. Sigurni strijelac bio je Jure Markota, koji pogađa za 1-1. Međutim, prije nego li je kazneni udarac izveden, Marko Draženović je dobio crveni karton zbog prigovora sucu, pa je Croatia Griesheim posljendjih 20-ak minuta morala igrati sa deset igrača.

Do kraja susreta grčevito su nogometaši Croatie Griesheim branili teško osvojeni bod, ali su na kraju svi bili sretni jer su konačno prekinuli crni niz i dokazali sami sebi kako uz puno truda i trke mogu ostvariti pozitivan rezultat.

SV Croatia Griesheim: Jovanović, Mlakić, Vujica, Loeffel, Markota, Altuna, Blessing, Nothnagel, Erdogan, F.Draženović, Eckert. Klupa(M.Draženović, Nazari, Klaus)