Nezaustavljiva Croatia Frankfurt ostvarila i 11 pobjedu zaredom

FC Croatia Frankfurt – FC City Frankfurt 4:0 (0:0)

U 16. prvenstvenom kolu, momčad Croatije nezaustavljiva je u seriji pobjeda. U zadnjih 11 utakmica ostvarila je svih 11 pobjeda. Na igralištu u Heddernheimu u nedjelju je stradala momčad City Frankfurt. Gosti su se dobro držali u prvom dijelu utakmice, kad su imali i jednu priliku za zgoditak. Ali u drugom dijelu, kada je Croatia počela discipliniranije u sredini terena, gosti su se grčevio branili. Ali samo do 53. min kada kapetan Lažeta, nakon duplog pasa sa Vidovićem, koji je ulaskom unio dodatnu angažiranost svoje momčadi, prolazi s lijeve strane i vara vratara za 1:0.

Bolja Croatia niže prilike i u 63. minuti Kristijan Zubac punom nogom pogađa loptu za 2:0. Igra gostiju tada se raspada. Do kraja je bilo pitanje koliko će golova iz svoje mreže vaditi solidni vratar Citya. Ali i njemu se dogodila greška kada je krivo procjenio šut Marića u 79. minuti koji završava u gornjem desnom kutu za 3:0. Mario Lažeta zatresao je mrežu gostiju i u 87. minuti na dodavanje Zubca. U zadnjoj minuti utakmice, nakon prekršaja na Miloloži, sudac je svirao najstrožu kaznu. Ali Soldin udarac s 11 metara brani vratar gostiju i ostavlja rezultat na 4:0 za Croatiju.

Croatia Frankfurt: Jurić, Bešlić, Lovrić (od 79. min. Livajić), Zubac, Amanatidis (od 73min. Ž. Miloloža), Bračić, Drlje, Soldo, Mario Lažeta, Todorić (od 46. min Vidović), Marić

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 4.prosinca protiv momčadi Spvgg 02 Griesheim II u 14:30 sati (Sportanlagen Eichenstraße 40, 65933 Frankfurt). Druga momčad igra protiv momčadi Heisenrath Goldstein II u 12:30 sati (Sportanlagen Zur Waldau, 60529 Frankfurt)

Fenix-magazin/Stanislav Konta /Foto:Fenix-magazin/SP