Uvjerljiva pobjeda Croatie Griesheim protiv TSV Nieder Ramstadta

U pretposljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Croatia Griesheim je na svome terenu dočekala momčad iz donjeg dijela tablice TSV Nieder Ramstadt i nanijela joj težak poraz od 4-1. Iako se visoka pobjeda na pravi pogled čini uvjerljivom i sigurnom ona to nije bila budući su se gosti iz Nieder Ramstadta pokazali kao vrlo organizirana i borbena momčad koja se borila do posljednjeg sučeva zvižduka.

Nakon početnog opipavanja snaga na terenu i nametanja svoga ritma igre Croatia Griesheim je došla do vodstva od 1-0 u 18. minuti preko brzonogog krilnog napadača Jasmina Smajovića. Tek što se gostujuća momčad Nieder Rasmstadta oporavila od početnog šoka i primljenog pogotka, Croatia Griesheim je povela sa 2-0. Spretni strijelac je i ovaj puta bio, danas raspoloženi, Jasmin Smajović.

No, nakon dva primljena pogotka igrači Nieder Ramstadta se nisu predavali, nego su ponovo pokušali uspostaviti svoju igru, što im je i pošlo za nogom, pa je Croatiu Greisheim sredinom prvog poluvremena spašavao danas odlični vratar Darel Buljugija, koji je dvjema obranama sačuvao svoja vrata netaknutim.

I kada se sredinom prvoga poluvremena igra rasplamsala, a prilike zaredale na obje strane, Croatia Griesheim je izvela jedan brzi kontranapad u kojem je srušen jedan igrač Croatie u kaznenom prostoru, a sudac susreta je pokazao na bijelu točku. Strijelac za 3-0 bio je Razan Farag.

U 28. minuti susreta agilna momčad iz Nieder Ramstadta je uspjela postići pogodak i smanjiti rezultat na 3-1. Strijelac je bio Hakan Dogru.

Pljesak na terenu u Griesheimu je u 44. minuti svojim sjajnim zgoditkom zaradio igrač- trener Mirco Brandau, koji je sa nekih 22. metra snažno opalio po golu i pogodio mjesto gdje se spajaju greda i stativa za 4-1.

Drugi dio susreta otvoren je aktivnom igrom obaju momčadi koje su težile nadmetanju i igri, a posebno aktivnu ulogu u momčadi Croatie Greisheim igrao je Lukas Blessing koji odradio sjajan posao na sredini terena neumornim trčanjem i brojnim dobivenim duelima.

Unatoč atkivnoj igri na obije strane, mreže su u drugom dijelu mirovale i susret je završio sa konačnih 4-1 za Croatiu Greisheim.

SV Croatia Greisheim: Buljugija, Vujica, Blessing, Markota, Brandau, Farag, M.Nothnagel, Smajović, Perić, D.Nothnaagel, Baikelhaupt. Klupa(Pupić,Nazari,Erdogan)