Pobjednička momčad Croatije Bonn / Foto: Fenix (N. Markić)

URAGANSKA ZAVRŠNICA CROATIJE BONN: Gubili 4:0 i 5:2, a onda u zadnjih 10 minuta zabili 3 pogotka za konačnih 5:5

Nepobjediva Croatia Bonn je, korak po korak, sve bliže naslovu prvaka u Kreisligi C, Grupa 3 Mittelrhein i ulasku u viši rang natjecanja.

SV Volmerschoven Heidgen II – NK Croatia Bonn 5:5 (2:0)

U derbiju kola, prvoplasirana Croatia Bonn je, igrački oslabljena izostankom nekolicine igrača koji su produžili uskrsni dopust, gostovala je kod trećeplasirane momčadi Heidgena II koja se u najmanju ruku bori za drugu poziciju koja osigurava doigravanje za ulazak u višu ligu.

Detalj s utakmice Croatije Bonn / Foto: Fenix (N. Markić)

Favorizirana hrvatska momča, koja ima čak 16 bodova više od Heidgena, opušteno je ušla u utakmicu, što se osvetilo. Domaćini su to kaznili s dva pogotka u prvom dijelu utakmice te još s dva pogotka na početku drugog poluvremena.

U 65. minuti rezulat je bio 4:0 za domaćine.

Slavlje igrača Croatije Bonn / Foto: Fenix (N. Markić)

Ponižavajući rezultat za prvoplasiranu Croatiju kao da je probudio hrvatske igrače. Ulaskom Marka Penića i Frana Marića u 77. minuti mijenja se i igra Croatije. Najprije Nikola-Josip Šandrk s bijele točke smanjuje rezultat na 4:1, a na 4:2 u 80. minuti smanjuje Anes Ristemi.

Dominaciju momčadi Croatije ne zaustavlja ni pogodak domaćina dvije minute kasnije, u 82. minuti za povećanje njihova vodstva na 5:2.

U uraganskoj završnici hrvatska momčad u posljednjih 10 minuta utakmice i u sudačkoj nadoknadi postižu još tri pogotka te izjednačuju rezultat na 5:5. Strijelci tih pogodaka bili su Nikola Josip Šandrk (80’), Anes Ristemi (90+2) i Sani Bojkić-Lerota (90+5).

Sastav Croatije Bonn: Ivan Kovačić, Sani Bojkić-Lerota, Goran Gavrić, Josip Bagarić, Nicola-Josip Šandrk, Pero Đonović, Ivan Šimić, Anes Ristemi, Boris Kalinić, Matteo Caputo, Borna Bečka. Još su igrali: Igor Mostarac, Branislav Panić, Koray Hosgoren, Robert Jozić, Fran Majić, Marko Pejić.

Strijelci za Croatiju: Nikola-Josip Šandrk (2), Anes Ristemi (2) i Sani Bojkić-Lerota (1).