Utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018. / Foto. Hina

Upisali smo i treću pobjedu! Badelj i Perišić junaci utakmice Hrvatske protiv Islanda

Upisali smo i treću pobjedu. Hrvatska je pobijedila Island.

Hrvatska nogometna reprezentacija u zadnjem je dvoboju D skupine Svjetskog prvenstva u Rostovu na Donu pobijedila Island s 2-1 te će kao pobjednik skupine u osmini finala igrati 1. srpnja protiv Danske. U drugoj utakmici skupine u Sankt Peterburgu Argentina je pobijedila Nigeriju s 2-1 i prošla u osminu finala.

Pogotke su za Hrvatsku dali Milan Badelj (53) i Ivan Perišić (90), dok je za Islanđane izjednačio golom Gylfia Sigurdssona iz kaznenog udarca u 76. minuti. Hrvatska je protiv Islanda započela s devet novih igrača u odnosu na dvoboj s Nigerijom, no i u takvom sastavu došla je do treće pobjede u skupini.

U drugom susretu skupine u Sankt Peterbugu Argentina je slavila protiv Nigerije s 2-1, a gol vrijedan osmine finala postigli su četiri minute prije kraja utakmice . Argentina je povela golom Lea Messija u 14. minuti, a za Nigerijce je izjednačio Victor Moses (51pen). U 86. minuti Marcos Rojo nakon dodavanja Otamendia postiže gol za pobjedu Argentine.

U osmini finala Hrvatska 1. srpnja u Njižnem Novgorodu igra s Danskom, dok 30. lipnja u Kazanju igraju Francuska i Argentina.

1. HRVATSKA      3  3 0 0   7-1   9

2. ARGENTINA    3 1 1 1    3-5  4

3. NIGERIJA        3  1 0 2   3-4   3

4. ISLAND           3 0 1 2   2-5    1