Unatoč dvostrukom vodstvu u gostima, Croatiji Zürich na kraju samo bod

FC Oetwil-Geroldswil – NK Croatia Zürich 2:2 (0:1)

Oslabljena momčad Croatie bez rezervnih igrača pokazala je vrlo dobru igru i odigrala vrlo dobru utakmicu u kojoj je nedostajalo samo malo sreće. Rastrčan protivnik nije mogao u prvom poluvremenu naškoditi vrataru Škari jer je sve u obrani Croatije funkcioniralo kako treba. Pogotkom Marka Prskala Croatia je došla u vodstvo od 0:1. S tom prednošću se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu momčad Croatie i dalje igrala dobro. No, nakon jedne pogreške hravtske obrane, domaćin ipak uspijeva zatresti mrežu i vratiti utakmicu na početak. Igrači Croatie nastavili su pritiskati domaćina što je rezultiralo još jednim pogotkom Marka Prskala za vodstvo hrvatske momčadi od 1:2. Unatoč tome protivnik se nije predavao. Žestoki napadi domaćina bili su naplaćeni desetak minuta prije kraja kada izjednačuju rezultat na 2:2.

Sve u svemu, u taboru Croatie su zadovoljni. Bez standardna četiri igrača obrane Dežića, Jukića, Novaka i Crnkovića te još bez Lapende,  Komina, Stjepanovića i Kneževića, hravtska momčad se sjajno držala i osvojila bod. Igrači utakmice su Marko Prskalo sa dva pogotka i Giuliano Škara koji se istaknuo odličnim obranama na vratima Croatie.

Sljedeća utakmica igra se na domaćem terenu 06.06.2017 protiv momčadi FC Schlieren koja kako trenutno stvari stoje ispada iz treće lige.

Sastav NK Croatia Zürich: G. Škara, F. Dukić, M. Jelečević, S. Blažanović (C), S. Laštro, A. Prcela, M. Prskalo, M. Vučur, D. Perković, I. Dukić, M. Vundač. Trener: R. Čurić.