UMALO TRAGEDIJA NA IGRALIŠTU HAJDUKA U ZÜRICHU: Švicarski igrač udario igrača Hajduka, život mu spasila medicinska sestra

U prvenstvenoj utakmici švicarske amaterske 4. lige – skupina 3, između Hajduka Zürich i FC Oetwil-Geroldswil, koja je završila pobjedom hrvatske momčadi od 5:4 umalo nije nije došo do tragedije.

NK Hajduk Zürich – FC Oetwil-Geroldswil  5:4 (1:3)

Pred sam kraj utakmice pune preokreta i grubosti, jedan igrač Oetwil – Geroldswila je u 87. minuti rukama udario u grudi, u predjelu srca, igrača Hajduka Marka Filipovića. Udarac je bio iznenadan i snažan toliko da se Filipović srušio kao pokošen na travnato igralište. Sudac je švicarskom igraču odmah pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Igrač Hajduka je ostao ležati na travi. Vidjelo se po trzajima tijela da mu nije dobro. Dok su iz gledališta nazivali hitnu pomoć, na teren je utrčala   majka igrača Hajduka Julija Žugo koja je po struci medicinska sestra. Ona je vidjela kako se Marko guši, uspjela mu je, kako je kasnije kazala, izvaditi jezik iz grla te mu tako spasila život. Hitna pomoć je stigla tek nakon 25 minuta i nesretnog igrača Hajduka Marka Filipovića su odmah odvezli u bolnicu.

Momčad Hajduka nakon pobjede / Foto: Fenix (I. Barišić)

U tom trenutku rezultat je bio 4:4. Nakon prekida, sudac je dao znak za nastavak utakmice. U te zadnje tri minute igrači Hajduka su dali i posljednje atome snage ne bi li došli do pobjede. Stvorili su pritom dvije prilike koje su napadači Hajduka propustili realizirati. No, pritisak igrača Hajduka urodio je plodom u zadnjoj minuti utakmice kada gosti sam zabijaju autogol.

Tako je Hajduk u dramatičnoj završnici odnio pobjedu protiv momčadi Oetwil-Geroldswila koja je dva puta imala vodstvo od dva gola razlike: 2:0 i 3:1. Hajduk je golovima trostrukog strijelca Krešimira Stanića izjednačio na 3:3 a potom i poveo sa 4:3. Gosti su izravnali udarcem s 11 metara na 4:4 da bi Hajduk na samom kraju došao do „pobjede za pamćenje“.

Sastav NK Hajduk ZH: Boris Puh, Ismail Osmani, Dino Krišto, Ilija Kaurinović, Josip Vrkić, Frano Vukadin (C), Dragan Kafadar, Marko Filipović, Mato Gazilj, Šimun Gazilj, Krešimir Stanić. Jos su igrali: Josip Krišto i Domogoj Baran. Trener igrač Josip Krišto.

Strijelci za NK Hajduk ZH: Krešimir Stanić 3, Ismail Osmani 1. Rezultat se kretao :  0:1, 0:2, 1:2, 1;3, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4 , 5:4. Prva tri gola dao K. Stanić.