U susjedskom derbiju, SC Croatia Mülheim  i 1.FC Mülheim podijelili bodove

Croatia iz Mülheima je odigrala neodlučeno 1:1 u utakmici protiv njemačke momčadi 1.FC Mülheim.  Bila je to derbi utakmica dviju momčadi koje svoje domaće utakmice igraju na istom terenu, pa je bio veliko zanimanje gledatelja za tu utakmicu.

Croatia je bolje ušla u utakmicu te nakon nekoliko poluprilika u 17.minuti susreta dolazi u vodstvo od 1:0. Strijelac je bio Lamine Fofana. Slavlje Croatie trajalo je tek 3 minute. Nakon dosuđenog jedenasterca gosti su porvnali rezultat na 1:1 sa kojim se otišlo na odmor.

Drogo poluvrijeme je prošlo u dominaciji hrvatskog kluba. Croatia je bila bolja u svim segmentima igre te je nizala prilike ali nije imala dovoljno sreće i koncetracije u samoj završnici. Zabilježili smo dobar udarac Filipovića sa 30 metara ali je lopta završila na vratnici. Isti igrač je pred kraj susreta imao dvije vrlo izgledne prilike za pobjedu Croatije. Ali mreže su ostale do kraja susreta netaknute pa je konačni rezultat ostao iz prvog dijela 1:1.

Croatia se ovim bodom popela  na 7.mjesto na prvenstvenoj ljestvici, a sljedeći nastup ima u nedjelju 02.prosinca u gostima protiv   GSG Duisburg. Početak tog susreta je u 14:30 sati.

SC Croatia Mülheim: Iveljić, Šimić, Spilker, Kegelj, Brnoš, Gajić, Falkenstein,  Redzepi, Fofana, R.Ivić, Filipović. Klupa za priöuve: Akcay, Ates, Vrkić, Lo Bue. Trener D. Autieri.