U sudačkoj nadoknadi Ante Kobaš donio nova tri boda Croatiji Hagen

KSV Croatia Hagen- SG BW Haspe 3:2 (2:0)

Croatia Hagen je u 6. kolu  ostvarila novu pobjedu i 3 boda u dvoboju protiv SG BW Haspe te trenutačno zauzima 5. mjesto na ljestvici Kreislige C.

Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena gdje je hrvatska momčad s(p)retno ali ipak zasluženo pobjedila.

Već od samog početka utakmice Croatia je krenula jako dobro. Imala je loptu u posjedu i stvarala prilike dok je u obrani djelovala čvrsto i dobro organizirano. Gosti nisu ni jednom ozbiljnije zaprijetili vratima hrvatske momčadi. Croatiju je u vodstvo u 16. minuti doveo njen najbolji strijelac Anto Kobaš, da bi potom u 23. minuti Josip Adamčević povećao vodstvo na 2:0, što je bio i rezultat poluvremena.

U drugom dijelu, a na osnovi viđenog iz prvog poluvremena, stvorio se dojam da će biti samo pitanje s koliko razlike će Croatia pobjedit. Mađutim uslijedilo je skroz jedno drugačije poluvrijeme od prvoga. Gosti su iz kabine izišli kao preporođeni i dobro su pritiskli Croatiu u njen dio terena. Imala je Croatia u tim periodima prilike iz brzih kontra napada ali hrvatski napadači nisu bili precizni.

Gosti su najprije u 65. minuti smanjili rezultat na 2:1 da bi u 85 min zabili izjednačujući pogodak za 2:2.
Hrvatski navijači su u tim trenucima bili zadovoljni i sa bodom, jer su gosti pravili pritisak osjetivši da mogu i više. No, u sudačkoj nadoknadi Anto Kobaš prima loptu na visini šesnesterca, vješto se oslobađa svog čuvara i šalje loptu u nebranjeni kut gola gostiju za konačnih 3:2.

Croatia Hagen: M.Pilić, M.Rakuljić, D.Goleš, M.Khaloua, A.Tomaš, T.Ćoso, D.A. Gkesos, I.Đordić, J.Adamčević, A.Barišić, A.Kobaš.

Sljedeće utakmice Croatia igra večeras (u srijedu 27.rujna) u gostima protiv TSV Fichte s početkom u 19:30 te u nedjelju 01.listopada, također u gostima, protiv RSV Selbecke. Početak tog susreta je u 15,00 sati.