navijaci BBB
Navijači na utakmici (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

U PUCNJAVI RANJENA DVA NAVIJAČA HAJDUKA: Na povratku u Split, na autocesti A1 navijači napali policiju koja je uzvratila vatrenim oružjem

U subotu u 21.35 sati na autocesti A1 kod odmorišta Desinec navijači Hajduka napali su policajce koji su ih organizirano pratili s utakmice u Zagrebu. Odbijajući napad policija je uzvratila vatrenim oružjem kojim su ranjena dvojica napadača, a u napadu je ozlijeđeno desetak policajaca, javlja HINA.

 

Tijekom organizirane pratnje oko 1.600 navijača „Hajduka“ u autobusima, kombi vozilima i osobnim automobilima s utakmice u Zagrebu, samoinicijativno su stali na autocesti A1 kod odmorišta „Desinec“ i tako blokirali sve trake autoceste u smjeru Karlovca.

Potom je, oglušivši se na njihova upozorenja i naredbe, nekoliko stotina njih napalo tjelesnom snagom i predmetima pogodnim za nanošenje ozljeda, policijske službenike iz više policijskih uprava koji su ih pratili, izvijestila je noćas zagrebačka policija.

Policijski su službenici radi odbijanja napada na sebe prema više osoba uporabili sredstva prisile, uključujući i vatreno oružje, nakon čega je praćena kolona ponovno stavljena pod nadzor.

U tijeku je identifikacija i privođenje osumnjičenika za kaznena djela i prekršaje.

Do sada je utvrđeno da je došlo do ranjavanja, najvjerojatnije od vatrenog oružja, dvije osobe koje su neposredno sudjelovale u napadu na policijske službenike te je ozlijeđeno 10-tak policajaca.

Svi ozlijeđeni su izvan životne opasnosti.

Pri stavljanju događaja pod nadzor, promet je na toj dionici autoceste bio zatvoren i preusmjeren na alternativne pravce.

Očevid i kriminalističko istraživanje su u tijeku, priopćio je PUZ.

Hrvatski mediji javljaju da je uz dvojicu “propucanih” navijača Torcide još ozlijeđeno i deset policajaca.

Razlog nezadovoljstva Torcije, koji je kasnije rezultirao sukobom sa policijom, bila je odluka osiguranja Dinama da ne puste na stadion u Maksimiru navijače Hajduka sa bubnjevima i ostalim navijačkim rekvizitima.

Sukob s policijom na ulici kod stadiona Maksimir imali su i navijači Dinama, Bad Blue Boysi, kada su “letjele boce, čaše i pepeljare”. Tek nakon dolaska pojačanja, policija je s ulice uspjela rastjerati navijače Dinama.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

Očevid nakon sudara (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
POLICIJA O TRAGEDIJI: Objavljeni detalji očevida teške nesreće u kojoj su poginule četiri osobe
Prevrnuta cisterna / Foto: Hina
AUTOCESTA A4 PONOVNO OTVORENA ZA PROMET: Vozač zaspao za volanom, cisterna se prevrnula
Prometna nesreća (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
MOTOCIKLIST PRETICAO KOLONU: Smrtno stradao vozač (31) i suputnica (27)
KAO U HOROR FILMU: Otvorio vrata stana, susjed ga napao sjekirom
NAKON 6 DANA POTRAGE: Pronađeno tijelo 11-godišnje djevojčice
Dortmund (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)
ZAVRŠENA TALAČKA KRIZA U DORTMUNDU: Predao se 51-godišnji Srbin koji je pucao na policajca i držao svoje 3 kćeri za taoce