U nedostatku igrača, predsjednik i trener nastupili u 2:1 pobjedi Croatije Mannheimu u kupu

SG Croatia Mannheim – VfR Mannheim II 2:1 (1:1)

U prvom kolu kupa (Pokal Kreis Mannheim), momčad Croatije pobjedila je drugu momčad Mannheima rezultatom 2:1. Zbog velikog broja igrača na odmoru, Croatia je nastupila sa samo 11 igrača. Na klupi su bili samo trener Claudio Poleti i predsjednik kluba Dragan Lukić, koji su također ušli u igru pomoći svojim igračima, Lukić od 70. a Poleti od 90. minute.

Prvi zgoditak za vodstvo Croatije postiga je David Gulić u 29. minut na dodavanje izuzetno raspoloženog Enia Kovre. Gulić je inače vratar koji je ozljedio ruku pa je umjesto na vratima boje Croatije branio kao igrač. U prvom poluvremenu Croatia je imala 5-6 dobrih prilika ali nije došlo do povećanja rezultata. Imjesto većeg vodstva, gosti su izjednačili u 43. minuti nakon brze polukontre i udarca s 20-tak metara.

Odmah na početku drugog dijela, točnije u 47. minuti, Croatia je preko najboljeg pojedinca Enia Kovre povećala na 2:1. Kovro je izveo slobodan udarac, pucao u vratarev kut, po mokroj travi lopta je odskočila od zemlje, prevarila vratara i odsjela u mreži.

Bila je to zaslužena pobjeda hrvatskih igrača koji su iskazali borbenost i zalaganje te pobjednički, momčadski, duh.

Sastav Croatie Mannheim: Baković, M.Oršolić, I.Oršolić, Mrkonjić, Šero, Marijanović, Prskalo (od 90. C.Poleti), Kovre, Gulić (od 70.Lukić), Živković, Timamo Guenbu