U najboljoj utakmici ove sezone Croatia Frankfurt u gostima savladala trećeplasiranu Viktoriju Preußen

Viktoria Preußen – FC Croatia 1:2 (0:1)

Bila je to najzrelija igra Croatije u dosadašnjem dijelu prvenstva. Da nije bilo bespotrebnog drugog žutog i crvenog kartona kapetanu Croatije Dinu Božinovića-Madoru u 84. minuti, hrvatska momčad bi znatno mirnije utakmicu privela kraju. Bez jednog igrača manje, i uz očiglednu pristranost suca koji je navlačio za njemačku momčad, Croatia je ipak uspjela sačuvat vodstvo koje je do 88. minute iznosilo 2:0.

Nakon što sudac nije svirao očigledan prekršaj nad posljednjim čovjekom Croatijine obrane Danijelom Soldom, domaćini su u nastavku akcije smanjili na 1:2. Ni u poklonjenih 5 minuta sudačke nadoknade, igrači Viktorie Preußen nisu uspjeli izjednačiti rezultat. Nije im pritom pomogao ni ulazak u zadnjim minutama visokog hrvatskog nogometaša Marka Brečića, čiji brat Adrijan Bračić je na drugoj strani  odigrao jednu od svojih najbolji utakmica ove godine za Croatiju Frankfurt. Otraga je bio sigurana dok je u izlascima prema golu Viktorije predstavljao stalnu opasnost za gol domaćina. U 80. minuti izvanredno je izveo i slobodan udarac, snažno je tukao iskosa s desne strane s udaljenosti od 20-tak metara a vratar domaćina je jadva uspio odbiti loptu i tako spasiti svoju mrežu.

Sveukupno gledajući, bila je to zaslužena pobjeda hrvatske momčadi trenera Andreasa Schäfera, koji je taktički postavio i posložio svoju momčad. Odlično su se branili, srednji red na čelu sa kapetanom Božinović-Madorom i Mirom Drljom je prekinuo puno napada protivnika, dok su napadači bili jako opasni za obranu Viktorije, koju je u više navrata svojim odličnim obranama spašavao njihov vratar. No, ni on nije bio svemoćan da bi obranio udarca petom iz blizine Dominika Mihaljevića u 16. ili Lovre Vukovskog nakon prodora Šandrka i ubačaja u 60. minuti utakmice.

Sve u svemu bila je to potpuno zaslužena pobjeda Croatije koja je po svim linijama djelovala moćno i kompaktno. Pri tome valja izdvojiti i nekoliko vrhunskih obrana sigurnog vratara Nikole Jurića.

Sastav: Jurić, Mihaljević, Soldo, Ćurić (od 65. Lovrić), Bračić, Božinović-Mador, Grančić (od 88. Bešlić), Šandrk, Drlje, Vukovski (od 72. Propadalo), Puljić

Iduću utakmicu Croatija igra u nedjelju, 08.listopada protiv momčadi FC Kalbach II u F-Kalbachu. Početak utakmice je u 13,00 sati. Adresa igrališta u Kalbachu je: Am Hopfenbrunnen 15, 60437 Frankgurt.

Druga momčad Croatije je doživjela težak poraz na gostovanju u F-Griesheimu. Spvgg Griesheim 02 ll je porazio hrvatsku momčad sa 6:1. Jedini gol za Croatiju II je postigao Vardić.

Sastav Croatije II: Filatow, Surmanović, Sumić, Križanac, Jerković, Vardić, Amanatidis, Maganjić, Periša, Keleva, Majić. Još su igrali Duro, Sičenica i Krišto.

Iduću utakmicu Croatia II igra također u nedjelju, 08.listopada protiv momčadi SC Riedberg u 15,00 sati u F-Riedbergu. Adresa igrališta je: Altenhöfer Allee 189, 60438 Frankfurt