Ivan Šćurla i Denis Jurić dvostruki strijelci u gostujućoj pobjedi Croatije Karlsruhe

FV Leopoldshafen II – NK Croatia Karlsruhe 1:5 (1:2)

Nakon prošlotjedne pobjede protiv momčadi SG Siemens sa 6:3,  Croatia Karlsruje je u nedjelju i u gostima savladala momčad FV Leopoldshafen II rezultatom 1:5.

Iako je trener Croatije Del Sordo i zadnjih šest utakmica uvijek igrao sa drugim početnim sastavom, ovaj put mu je za utakmicu nedostajalo čak 7 prvotimaca: Maras, Brkljača, Galić, Mirosavljević, Prevolšek,Matešić, i Golubić.

Croatija je u utakmicu ušla napadački, otvoreno prema vratima domaćina. U 12. minuti sudac je teško pogriješio kada nije svirao zaleđe domaćeg igrača koji zabija za vodstvo Leopoldshafena od 1:0

Izjednačenje je uslijedilo već u 23. minuti nakon prodora Filipa Zelića koji lijepo ubacuje loptu u kazneni prostor odakle 19-godišnji Osiječanin Ivan Šćurla glavom zabija loptu u mrežu. Samo tri minute kasnije slična akcija Zelića, koji prolazi trojicu igrača, te ubaciuje u kaznni odakle Šćurle, ovajput nogom, zabija za vodstvo Croatije od 1:2. Do kraja poluvremena siguran vratar Croatije Nenad Oravec u dva navrata je izvrsnim reakcijama spašavao svoja vrata.

Trener Croatije Mario Del Sordo

U drugom dijelu Croatia povećava tempo igre koju domaćin ne može pratiti. U 57 minuti uslijedio je solo prodor po lijevoj starni fantastično raspoloženog Filipa Zelića koji majstorski ubacuje nisko loptu koju topovskim udarcem s pet metara Denis Jurić šalje u mrežu za povećanje vodstva Croatije od 1:3.

Do kraja susreta igralo se samo na polovici domaćina, čiji obrambeni igrači u 83. minuti ruše Zelić u kaznenom prostoru a sudac svira 11 metara. Denis Jurić hladnokrvno zakucava za 4:1. U 87 minuti bilježimo prodor Jurića koji poslužuje Filipa Zelića za konačnih 1:5. Tako je Croatija i bez većine prvotimaca ostvarila šestu pobjeda. Nakon sedam kola Croatia se nalazi na trećem mjestu sa tri boda manje od vodeće Victorije Jöhlingen.

Sastav: Nenad Oravec, Vanja Golubić, Adrijan Knežević, Slaven Križanić, Ivan Šćurla, Filip Zelić; Ilija Pejić, Samir Knežević, Denis Jurić, Igor Šimić, Jozo Lovrić. Još je igrao. Saša Čulović. Trener: Mario Del Sordo. Strijelci za Croatiju: Ivan Šćurla u 23. i 26., Denis Jurić u 57. i 83. te Filip Zelić u 87. minuti.

Sljedeću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 08.listopada u 17,00 sati protiv  četvrtoplasirane momčadi FC Fackel. To je derbi kola kojeg će snimati i PTV televizija koaj će napraviti prilog o Croatiji Karlsruhe.