Detalj s utakmice Posavina - Croatia / Foto: Facebook Posavina FFM

U HRVATSKOM DERBIJU U FRANKFURTU: Posavina sa 6:0 savladala Croatiju i preskočili je na ljestvici KOL Frankfurt

Pred oko 160 gledatelja Posavina Frankfurt je na svom terenu u Frankfurt-Riederwaldu savladala Croatiju Frankfurt rezultatom 6:0.

Posavina Frankfurt – Croatia Frankfurt 6:0 (2:0)

Pred hrvatski derbi u Kreisoberligi Frankfurt obje hrvatske momčadi su loše startale u prvenstvu. Croatia je osvojila 6 a Posavina samo 5 bodova iz 8 utakmica. Trend je u zadnjim utakmicama je bio slican, Croatia je upisala 4 poraza za redom, a Posavina je u 8 utakmicama imala samo jednu pobjedu i dva neriješena rezultata.

Posavina je sa prvim udarcem na gol u 4. minuti sa 25 metara, nakon što se lopta odbila i promijenila smjer, zatresla mrežu nemoćnog vratara Croatije Mire Novokmeta. Strjelac za vodstvod 1:0 bio je Kenan Lugavić. U 20 minuti sudac je nakon prekršaja u šesnaestercu nad Ivanom Propadalom svirao jedanaesterac. Izvođač najstrože kazne bio je Ante Ćorić čiji udarac je vratar Posavine Matej Marić obranio.

Igralo se otvoreno u prvom poluvremenu na obje strane. U 40. minuti Posavina dolazi do rezultata od 2:0. Nisku loptu prema drugoj stativi nije nitko ispratio od obrambenih igrača Croatije , što koristi iskusni strjelac Alen Tahirović (ovogodišnje napadačko pojačanje iz Westenda) i mirno, sam sa 2 metra trese mrežu Croatije.

U drugo poluvremenu Croatia mijenja sustav igre i sa početnih 4 -2 -3-1 prelazi na 4 -4-2 sustav koji je dosta ofanzivniji, ali i sa mnogo potencijalnog rizika. Pitanje pobjednika riješeno je u 55. minuti kada bivši igrač Croatije Antonio Miličević trese mrežu vratara Croatije.

Kratko nakon toga Mateo Gamulin dobiva kaznu od 10 minuta zbog prigovora sucu. U tom razdoblju, točnije u 71. i 74. minutiPosavina preko Tahirovića i Mate Đukića dolazi do velikih 5:0. Točku na „i“ i veliku pobjedu Croatije stavlja u 85. minuti Anto Tahirović za 6:0.

U zaključku bi se moglo reći kako Croatia prvo poluvrijeme nije igrala loše. Vidio se određeni igrački pomak u odnosu na prethodne utakmice. Drugo poluvrijeme je bilo za zaborav. Croatia je bila hendikepirana izostankom zbog ozljede ključnih igrača Štrljia, Duvnjaka i Livajića.

Posavina se pokazala, kao i što se i očekivalo kao tvrda i iskusna momčad sa dvojicom – trojicom igrača koji prave razliku u ovakvim utakmicama.

Croatia: Novokmet, Bešlić, Jonjić, Romić, Knezović, Peko, Rämer, Ladan, Ćorić, Gamulin, Propadalo. Izmjene: od 74. Ben Youssef za Propadala, od 77. Baotić za Romica i Lakic za Gamulina Trener: Slavko Strinavić

Posavina: Marković, Oršolic, Damjanovic, Prskalo, Lugavic, Miličević, Tahirovic, Osmanagic, Koturic, Djukić. Izmjene: pd 46. Grgic za Osmanagića i Spionjak za Orsolića te od 81. Kosec za Koturića. Trener: Danijel Koturić.