Kapetan Croatije Daniel Soldo u raspravi s igračem Blau Gelb / Foto Fenix

U drugom kolu Croatia Frankfurt ostvarila pobjedu na gostovanju kod SV Blau Gelb

SV Blau Gelb – FC Croatia Frankfurt  2:3 (1:1)

Unatoč velikom broju prvotimaca koji su još po godišnjim odmorima u Hrvatskoj i BiH, kombinirana momčad Croatije Frankfurt u drugom je kolu Kreisoberlige Frankfurta uzela sva tri boda na gostovanju kod uvijek neugodne momčadi Blau Gelb. Iako su domaćini poveli u 24. minuti, Croatia je brzo izjednačila tri munute kasnije izvrsnim udarcem David Todorića sa 18 metara.

U nastavku utakmice Croatia je u 56. minuti povela sa 1:2 nakon jedanaesterca kojeg je realizirao Hrskanović. Hrvatska momčad se nije obeshrabrila, niti je izgubila konce svoje igre, kada su domaćini u 69. minuti izjednačili na 2.2.

Sveukupno bolju igru momčad trenera Danijela Konte realizirala je nakon drugog dosuđenog jedanaesterca, kada je igrač domaćina igrao rukom. Siguran strijelac s 11 metara za vodstvo i konačnih 2:3 bio je Vladimir Blažeković.

Po prvi put u utakmici za Croatiju je branio novi vratar Petar Aleksandrov koji je solidno obavio svoju zadaću.

Sasatav Croatije: Petar Aleksandrov, Bračić, Puljić, Propadalo (od 46. Amanatidis), Blažeković, Lovrić, Daniel Soldo (C), Todorić (od 88. Grančić), Hrskanović ( od 82. Ilinković), Marko Marić, Zvonimir Doić

Neriješen rezultat druge momčadi Croatie

SV Blau Gelb II- FC Croatia II 3:3 (0:2)

Druga momčad Croatije, koju vodi trener i po potrebi igrač Žarko Galić, odigrala je neriješeno protiv druge momčadi Blau Gelb. Croatia je cijelo vrijeme bila u vodstvu, najprije sa 0:2 i 2:3 ali su na kraju ispuhali i domaćini su izborili bod zgoditkom u 83. minuti. Strijelci za Croatiju su bili Jeličić (24. min, dodavač J. Mihaljević), Sičenica (30.min, dodavač J. Mihaljević) i Tomić (66.min solo akcija).  Sasatav Croatije II: Grančić-Grana, Jeličić, Ilinković (od 61. Žarko Galić), Hustić, Todorić (od 25 Martin Krišto),  Romić, Sičenica, Budimir, Tomić, Ivan Grančić, Jochim (od 17. min Josip Mihaljević).

Iduću utakmicu momčad Croatije igra u nedjelju 19. kolovoza kada na igralištu Croatije u Heddernheimu gostuj prva momčad Spvgg 02 Griesheim. Utakmica počinje u 15,00 sati. Druga momčad Croatije je slobodna u idućem kolu.