Arhivska snimka gostovanja Croatije u Niderradu / Foto: Fenix (SIM)

U derbiju Kreisoberige Frankfurt, Croatia Frankfurt poražena od prvooplasiranog TSG Niederrada

FC Croatia Frankfurt – TSG Niederrad  0:4 (0:1)

U derbiju kola 19. Kreisoberlige Frankfurt, Croatia Frankfurt poražena je na domaćem terenu od prvoplasirane momčadi prvenstva  TSG Niederrada rezultatom 0:4.

Pobjeda gostiju je potpuno zaslužena u utakmici u kojoj igrači Croatije nisu pružili svoju uobičajenu igru. Nakon vodstav gostiju u 23. minuti od 0:1, Croatia je pokušavala izjednačiti ali svi pokušaji ostajali su bezuspješni.

U drugom poluvremenu, nakon primljenog zgoditka u 61. minuti i vodstav gostiju od 0:2, igrači Croatije nisu uspjeli napraviti preokret kao u prethodnoj utakmici.

Odlična momčad Niederrada pokazala je kako nije slučajno na prvom mjestu na ljetvici te do kraja zabila još dva gola i zu visoki poraz prekinula seriju od pet četiri uzastopne pobjede hrvatske momčadi. Unatoč porazi Croatia je ostala na petom mjestu na ljestvici.

Sastav Croatije: Zubčić, Hrvoje Drlje (od 67. Duvnjak), Bešlić (od 70. Matić) , Lovrić, Grančić (od 79. Amanatidis), Propadalo, Marić, Lažeta, Vidović, Andrić, Soldo

Poraz i druge momčadi Croatije

FC Croatia II – TSG Niederrad II  2:5 (0:1)

I druga momčad Croatije u nedjelju nije imala svoj dan. Bez pravog vratara na golu, zbog čega je među vratnice morao stati trener-igrač Žarko  Galić, Croatia se odlično držala do 80. minute. Onda je uslijedio pad u kojem je Croatia II u 10 minuta primila tri zgoditka i gubi utakmicu rezultatom 2:5.

Zgoditke za hravtsku momčad postigli su Sebastian Barnjak i David Bolotin.

Sastav Croatia II: Galić, Budimir, Jeličić, Skočibušić (od 46. Bešlić), Golemac, Vidović, Šandrk, Sičenica (od 67. Mihaljević), Bolotin, Barnjak, Kristijan Marjanović (od 46. Jochim).

Iduće utakmicu prva momčad Croatije igra u gostima nedjelju, 16.prosinca protiv  FC Kalbach II u 12,30 sati u Kalbachu (Adresa igrališta: Am Hopfenbrunnen 51, 60437 Frankfurt). Druga momčad Croatije igra protiv FC Korea Frankfurt u 14,30 sati u Fechenheimu (Adresa: Pfortenstraße 55, 60386 Frankfurt).