Arhivska slika slavlje nakon gola igrača Croatije Karlsruhe / Foto: Alen Vukelić

U derbiju kola Croatia Karlsruhe u gostima savladala trećeplasirani FSSV Karlsruhe

FSSV Karlsruhe -SV NK Croatia Karlsruhe 1:3 (1:1)

U 11. kolu Kreisklasse B – Staffel 1, Kreis Karlsruhe, Croatia Karlsruhe je u derbiju kola na gostovanju savladala trećeplasiranu momčad FSSV Karlsruhe rezultatom 1:3.Bio je to klasičan derbi jer je samo pobjeda osiguravala priključak za vodećom momčadi na ljestvici. Croatia je i u derbiju trebala kompenzirati nedostatak nekoliko prvotimaca u svom sastavu (Golubić, Križanić, Brkljača i Matešić).

Od početka se vidjelo kako Croatija ide na pobjedu. Napadačka igra isplatila se već u 4. minuti. Vratar Croatije Nenad Oravec šalje dugu loptu naprijed za Tomislava Marasa koji utrčava i stiže prije gostujućeg vratara te zabija za vodstvo Croatije od 0:1. Pritom je vratar domaćina rukama zakačio “Vinkovački stroj” koji je nakon ukazane pomoći nastavio s igrom.

Croatija je pokazala veliku igračku nadmoć i imala nekoliko neiskorištenih prilika. Sve je to trajalo do 27. minute kada domaćin lijepim potezom i kombinacijom izigraju odbranu Croatije za izjednačenje 1:1. Do kraja poluvremena domaćin dolazi u više navrata pred vratara Oravca ali je sigurna zadnja crta obrana Croatije Šimić-Knežević- Mirosavljevic-Pejić.

U drugom poluvremena trener Del Sordo radi taktičke promjene. U 50. minuti navijači Croatije su velikim pljeskom ispratili „akcija dana“ u kojoj Filip Zelić i Denis Jurić odigravaju dupli pas poslije kojeg Jurić ulazi u 16-erac, prelazi dva igrača i upućuje loptu u sredinu terena. Tamo se nalazi Tomislav Maras koji propušta loptu kroz noge i 19.godišni Osječanin Ivan Šćurla zabija hladnokrvno za vodstvo Croatije od 1:2. U 60. minuti Denis Jurić izvodi korner poslije kojeg Ivan Šćurla staloženo zabija glavom u prvi kut za konačnih 1:3..

Sastav: Nenad Oravec, Adrijan Knežević, Ilija Pejić, Ivan Šćurla, Filip Zelić, Samir Knežević, Denis Jurić, Igor Šimić, Tomislav Maras, Ante Galić, Krešimir Mirosavljević(C). Pričuve: Vanja Golubić, Ivan Dugandzić.  Trener: Mario Del Sordo Strijelci za Croatiju: Tomislav Maras 0:1 4min.
Ivan Šćurla 1:2 50min., Ivan Šćurla 1:3 , 60min.

U 11 kola Croatija je ubilježila 9 pobjeda te se sa 27 bodova i gol razlikom 37:11, nalazi na drugom mjestu ljestvice sa zaostatkom od 6 boda za prvoplasiranom momčadi prvenstva.
Sljedeću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 05. studenog u 14:30 sati protiv FV Linkenheima II na domaćem terenu.