TUDOR SLAVIO U DERBIJU: Marseille savladao Lyona te tako ostvario prvu pobjedu u posljednjih 6 susreta

U derbiju 14. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Lyon sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih šest susreta.

Hrvatski nogometni stručnjak Igor Tudor napokon može malo odahnuti. Nakon što je OM u zadnjih pet nastupa upisao četiri poraza, te ispao iz Europe, Tudor se našao na udaru kritičara. Međutim, pobjeda u derbiju protiv Lyona otupit će napade.

Marseille je dominirao veći dio susreta i posve zasluženo je došao do prve ligaške pobjede nakon konca rujna. Pogodak odluke zabio je Samuel Gigot u 43. minuti pogodivši glavom nakon što je Jordan Veretout ubacio iz kornera.

U ranije odigranom susretu Lille i Rennes su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Josea Fontea, a izjednačio je Benjamin Bourigeaud iz kaznenog udarca u 58. minuti. Rennes je u 90. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Birger Meling.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer za goste je igrao posljednjih pola sata.

Monaco je na gostovanju pobijedio Toulouse sa 2-0, a strijelci su bili Golovin (46) i Embolo (60). Nica je porazila Brest sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Laborde (54).

Uspješan je bio i Reims koji je golom Baloguna (82-11m) porazio Reims sa 1-0.

U prvom nedjeljnom susretu PSG je na gostovanju porazio Lorient sa 2-1. Poveo je PSG vrlo rano, Neymar je zabio za 1-0 u devetoj minuti. Domaća momčad do izjednačenja dolazi u 53. minuti, a strijelac je Moffi, no u 81. minuti za 2-1 za PSG zabija Danilo Pereira.

Na ljestvici vodi PSG sa 38 bodova, Lens ima 33, a Rennes 28 bodova. Marseille je sada četvrti sa 27 bodova koliko imaju i Monaco, te Lorient.

Ligue 1, 14. kolo:
Lorient - PSG         1-2 (T. Moffi 53/Neymar 9, Danilo Pereira 81)
Clermont- Montpellier 1-1 (Andrić 62 / Savanier 10)
Nica - Brest          1-0 (Laborde 54)
Reims - Nantes        1-0 (Balogun 81-11m)
Toulouse - Monaco     0-2 (Golovin 46, Embolo 60)
Lille - Rennes        1-1 (Fonte 16 / Bourigeaud 58-11m)
Marseille - Lyon      1-0 (Gigot 43)

Igrano u subotu:
Angers - Lens        1-2 (Blažič 87 / Said 21, Medina 51)
Ajaccio - Strasbourg 4-2 (Belaili 33-11m, 40-11m, El Idrissy 34, Nouri 45+3 / Bellegarde 6, Gameiro 17)