Arhivska snimka momčadi Croatije Frankfurt u / Foto: Fenix

Treći u nizu poraz Croatije Frankfurt, na gostovanju kod Gudesdinga moglo je i moralo biti bolje

Nakon stanke u prošlom kolu, Croati Frankfurt je u nedjelju doživjela poraz na gostovanju kod momčadi Gudesdinga rezultatom 2:1. Bio je to treći poraz u nizu hrvatske momčadi koja je sada pala na 14. mjesto na ljestvici i ima samo 7 bodova iz 8 utakmica.

FC Gudesding FFM – FC Croatia Frankfurt 2:1 (0:0)

Croatia se dobro držala u prvom poluvremenu, kada je stvorila nekoliko izglednih prilika koje napadači nisu pretvorili u zgoditak. Na početku drugog poluvremena, točnije u 50. minuti, domaćini dolaze u vodstvo iz jedanaesterca nakon prekršaja u kaznenom prostoru Croatije.

Prednost domaćina trajala je svega pet minuta kada Eski iz slobodng udarca sa 35 metara izvanrednim golom izjednačava rezultat na 1:1. Nažalost po navijače Croatje, hrvatska momčad u 67. minuti olako prima zgoditak za vodstvo domaćina od 2:1. Do kraja utakmice Croatia nije uspjela izjednačiti te tako po treći put zaredom ostala bez bodova.

Sastav Croatije: Jurić, Bračić, Duvnjak (od 51.Šandrk), Juko, Kukić, Eski, Barnjak (od 51. Jerković), Bešlić, Todorić, Livajić ( od 58. Vidović), Božinović-Mador

Poraz i druge momčadi Croatije Frankfurt

TUS Niedereschbach ll – FC Croatia II 5:2

Sastav Croatije II: Novokmet, Maganjic, Radoš, Klišanin, Faluta, Bolotin, Periša, Rohwerder, Mateo Vukusic, Jochim, Mokrzycki. Još su igrali: Majic, Domenik Vukušić i Marin Polunić.

Druga momčad Croatije loše je otvorila utakmicu i zarano je primila tri gola. Povratak u utakmicu nagovijestio je zgoditak Rohwerdera iz slobodnog udarca te smanjnje na 3:2 kada zgoditak za Croatiju postiže povratnik u klub Roy Mokrzycki. No, ubrzo je primljen četvrti zgoditak a potom i peti zgoditak za konačnih 5:2.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u četvrtak, 3.listopada u 15 sati protiv Viktorie Preußen u Eckenheimu ( Hügelstrasse 30, 60435 Frankfurt).