Komusina Haiterbach
KK Komusina Haiterbach – TSV Wieblingen / Foto: Fenix (J.Rupčić)

TO ŠTO IM SE DOGODILO I DOGAĐA NIKADA U HAITERBACHU NISU NI POMISLILI DA JE MOGUĆE: Komušina Haiterbach izlazi iz velikog dvoboja kao pobjednik

KK Komušina Haiterbach – TSV Wieblingen 68:60 (27:20; 42:35; 54:52)

Pred rekordnom posjetom od oko 600 gledatelja Komušina Haiterbach i dalje ne zna za poraz i s 15. pobjedom u nizu povećava vodstvo na vrhu ljestvice.

Fenomenalan start uz gromoglasnu publiku pogotovo od strane Herdie Lawrence na 9:0. Klub TSV Wieblingen kao gosti iz gradića pored Heidelberga uzvraćaju preko Davida Pisića, ali ipak je ofenziva Komušine bila u ritmu i preko centra Sasche Kesselring i mladog Denni Cukovića zaključuje prvu četvrtinu sa 27:20.

Druga četvrtina donosi čvršću obranu na obje strane i gosti stižu na 31:31, ali ponovno brzi Amerikanac Lawrence s 8 koševa dovodi Komušinu na 42:35 vodstvo u poluvremenu.

Vidljivo je bila da je velik ulog u igri i da je nervoza prisutna. Komušina je uspjela promašiti četiri zicera u prvom dijelu.

Luka Banožić koji je imao na početku problema uhvatiti ritam, otvara s dvije trice i ukupno osam poena drugo poluvrijeme i povećava vodstvo na 50:41.

Nakon prve četvrtine je sličilo na spektakl koševa ali su momčadi brzo prešle na čvrstu obranu i puno teže se dolazilo da završetka. Igra na Limitu. Svaki koš je sada bio bitan. Gosti su uspjeli prekinuti niz Komušine i uzvraćaju na 54:52 i dovode utakmicu ponovno pred zadnju četvrtinu u egal. Velika drama pred gledateljima. Mario Marić je u toj lošoj fazi potrošio dva time-outa da smiri svoju momčad jer su izgubili konce u tom dijelu.

Ponovno otvara Luka Banožić s tricom na 57:52. Mladi Rickardo Marić prvo s trice i nakon toga iz poludistance dovodi Komušinu sa 62:54 ponovno u veliko vodstvo, ako se tako može reći. Ali u ovoj utakmici s malo koševa je značilo jako puno. Čitava je dvorana bila na nogama. Gosti pokušavaju uzvratiti, ali iskusni Mijo Babić uzima konce u svoje ruke i s dvije asistencije i jedan sam završetak dovodi Komušinu do 15. pobjede u nizu i Haiterbach slavi sa 68:60.

Ovo što se ove sezone događa i što im se do sada dogodilo u Haiterbachu nisu ni zamišljali da je moguće i da će nakon 15. kola imati isti broj pobjeda. Dug je još put jer ima još 11 utakmica u sezoni, i u svaku se mora igrati sa svom snagom i voljom.

KKK: Herdie Lawrence (20/2), Luka Banožić (17/3), Mijo Babić (10/1), Rickardo Marić (7/1), Denni Cuković (6/2), Sascha Kesselring (6), Alexander Feldberg (2), Jonathan Babitsch, Martin Krešić.