Hajduk Zürich/ Foto: Fenix (I. Barišić)

TEŽAK PORAZ HAJDUKA ZÜRICH: S ovakvom igrom ništa od snova o povratku u višu ligu

U prvenstvenoj utakmici 5. lige regije Zürich, momčad Glattbrugg očitala je lekciju Hajduku Zürich.

NK Hajduk ZH ( 5.liga ) : FC Glattbrugg ( 5.liga ) 1:8 ( 0:5 )

Hajduk je u 1.kolu na svom terenu Buchlen ZH doživio težak poraz od Glattbrugga.

Hrvatska momčad se jako loše predstavila u prvoj utakmici za bodove u natjecanju 5. lige u kojoj su najavljivali juriš na povratak u 4. ligu.
Švicarska momčad se pokazala puno boljom i zrelijom momčadi koja također ima aspiracije za osvajanje prvog mjesta i ulazak u višu ligu.

Već na samom početku utakmice gosti su preuzeli inicijativu i kontrolu igre te u kratkom razdoblju igre napravili za Hajduk nedostižnu razliku pogodaka. Pobjeda gostiju je riješena u prvih 20 minuta kada je bilo 3:0, da bi prvo poluvrijeme završilo rezultatom 5:0.za Glattbrugg.

U drugom poluvremenu ista slika. Kod stanja od 6:0 jedini pogodak za Hajduk postigao je Mato Gazilj, kapetan momčadi i jedan od boljih igrača na terenu.

Hajduk je imao samo tri treninga pa je nepripremljen ušao u natjecateljsku sezonu.

Zanimljivo je istaknuti kako je utakmicu vodio Domenik Bekavac koji je došao na odmora iz Hrvatske.

Sastav NK Hajduk ZH (5.liga): Ante Tomić, Hasin Shabani,Arben Shabani, Niko Vrkic, Ivan Galesic, Dario Perisa, Ivan Muntic, Miralem Sabani, Ivan Curic, Zvonimir Kordic, Mato Gazilj ( C ).

Jos su igrali : Domogoj Baran, Frano Vukadin, Luka Števanja, Mohomed Faruk Sorour Ali, Andria Cuk, Mate Zugo, Antonio Oiplica. Trener: Domenik Bekavac.