Mario Pašalić u hrvatskom dresu / Foto: Hina

TALIJANSKO PRVENSTVO: Pogodak Pašalića u gostujućoj pobjedi Atalante protiv Cagliarija

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Pašalić bio je strijelac prvog pogotka u 2-1 (2-1) gostujućoj pobjedi Atalante protiv Cagliarija u susretu 12. kola talijanskog prvenstva.

Pašalić je u 6. minuti odlično pratio akciju svoje momčadi te iz velike blizine na drugoj vratnici zakucao prizemno ubacivanje Zappacoste u mrežu. Cagliari je poravnao u 27. minuti kada je Joao Pedro pobjegao stoperima Atalante, no Zapata se u 43. minuti sjajno zagradio u domaćem kaznenom prostoru i iz okreta pogodio za novu prednost sastava iz Bergama.

Pašalić je igrao do druge minute sudačke nadoknade za Atalantu koja je ovom pobjedom stigla na četvrto mjesto ljestvice sa 22 boda, dva manje od trećeg Intera, a tri više od pete Rome. Cagliari je četvrtim uzastopnim porazom ostao posljednji sa šest bodova.

Ranije u subotu je Juventus pogotkom u sudačkoj nadoknadi uspio na svom stadionu svladali Fiorentinu sa 1-0 (0-0). Otpor “ljubičastih” iz Firence, koji su od 73. minute bili s igračem manje nakon isključenja Milenkovića, slomljen je tek u prvoj minuti nadoknade kada se udarac Cuadrada iskosa odbio od bloka Biraghija i prevario Terraciana koji nije dobro zatvorio bliži kut. Ovom se pobjedom osmi Juventus bodovno izjednačio sa sedmom Fiorentinom, oba kluba imaju po 18 bodova, kao i šesti Lazio, dok im vodeći Napoli i Milan bježe po 13 bodova.

Igrači Spezije “pobjegli” su iz zone ispadanja zahvaljujući minimalnoj 1-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Torina, kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Sala sjajnim udarcem s više od 20 metara u 58. minuti.Hrvatski stoper Martin Erlić odigrao je čitav susret za Speziju koja je s ova tri boda skočila na 15. mjesto sa 11 bodova, tri manje od 12. Torina kod kojega je Marko Pjaca u igru ušao u 57. minuti dok Josip Brekalo nije konkurirao za nastup zbog ozljede.

REZULTATI 12. KOLA,
Petak:
Empoli - Genoa 2-2 (Di Francesco 62, Žurkowski 72 / Criscito 13-11m, Bianchi 89)