san siro - milano
Navijači Napolija (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (P. K.Puđa)

TALIJANSKO PRVENSTVO: Napoli novom pobjedom korak bliže naslovu, Juventus pobijedio Fiorentinu

Nogometaši Napolija napravili su još jedan korak bliže osvajanju naslova prvaka, prvog nakon 1990. godine.

U susretu 22. kola Serie A Napoli je pred svojim navijačima rutinski porazio “fenjeraša” Cremonese sa 3-0 i sada ima ogromnih 16 bodova više od Intera, koji ima susret manje.

Domaćin je poveo u 21. minuti golom Gruzijca Khviče Kvaratšhelija, na 2-0 je povećao Victor Osimhen u 65. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Eljif Elmas u 79. minuti.

U ranije odigranom susretu Juventus je u Torinu pobijedio Fiorentinu sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Adrien Rabiot u 36. minuti.

Torinska “Stara dama” je u 59. minuti zabila i drugi pogodak, no gol Dušana Vlahovića je poništen nakon pregleda video snimke zbog zaleđa. Istu sudbinu doživio je i pogodak gostujućeg veznjaka Gaetana Castrovillija u 89. minuti. Gol koji je zabila momčad Fiorentina poništen je zbog zaleđa i to nakon intervencije video pomoćnika. Hrvatski nogomataš Josip Brekalo nije nastupio za “Viole”.

Bila je to druga ligaška pobjeda Juventusova u nizu, nakon tri kola bez slavlja, dok je Fiorentina već pet kola bez pobjede.

Monza je gostovanju identičnim rezultatom pobijedila Bolognu sa 1-0. Jedini gol zabio je Giulio Donati u 26. minuti. Nikola Moro je za Bolognu igrao od 77. minute.

Monza je ovom pobjedom produžila niz bez ligaškog poraza na sedam kola skočivši na deveto mjesto na ljestvici sa 29 bodova, koliko ima i Bologna desetoj poziciji.

U prvom nedjeljnom susretu Udinese i Sassuolo su odigrali neriješeno 2-2. Svi su golovi pali u prvom poluvremenu. Vrlo rano, već u prvoj minuti je domaćina u vodstvo doveo Udogie, ali su gosti uzvratili i za 1-1 je pet minuta kasnije zabio Matheus Henrique. Na 2-1 u 28 za Udinese zabija Bujol, a na kraju prvog poluvremena u sudačkoj nadoknadi za Sassuolo izjednačuje Perez.

Hrvatski nogometaš Martin Erlić je odigrao cijelu utakmicu za Sassuolo.

Na ljestvici vodi Napoli sa 59 bodova ispred Intera sa 43, dok Atalanta, Roma i Milan imaju po 41 bod.

U ponedjeljak kolo zatvaraju Verona – Salernitana, te Sampdoria – Inter.