Mario Pašalić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

TALIJANSKO PRVENSTVO: Cagliari šokirao Atalantu u Bergamu, Mario Pašalić zamijenjen u 54. minuti

U prvom nedjeljnom ogledu 24. kola talijanske Serie A nogometaši Cagliarija iznenadili su Atalantu u gostima te su slavili 2-1.

Za Cagliari je to bila tek druga gostujuća pobjeda ove sezone, nakon slavlja kod Sampdorije, dok je Atalanta nastavila s vrlo lošim domaćim izvedbama. Atalanta u svom Bergamu sada ima tri pobjede, četiri remija i čak četiri poraza.

Prvo poluvrijeme prošlo je u sporom ritmu u kojem je Atalanta traljavo napadala, a gosti sa Sardinije se prilično lako branili. Jedinu pravu šansu imao je Malinovskij.

No, sve se okrenulo u nastavku kada je frcalo na sve strane, a za domaćina se mnogo toga urušilo na samom startu. Prvo je Pereiro zabio u 50. minuti za vodstvo Cagliarija 1-0, dok je samo dvije minute kasnije domaći vratar Musso dobio crveni karton zbog grubog starta izvan svog šesnaesterca.

Ali, s igračem manje Atalanta je zaigrala mnogo odlučnije i energičnije nego li prije toga te je Palomino izjednačio u 64. minuti. Međutim, nije dugo entuzijazam držao domaćina jer je Urugvajac Gaston Pereiro u 67. vratio vodstvo gostiju zabivši svoj drugi gol na utakmici. Nakon toga gosti su sve do kraja sačuvali tri boda.

Hrvatski nogometaš Mario Pašalić startao je u udarnoj momčadi Atalante te je zamijenjen u 54. minuti nakon što je, kao i cijela domaća momčad do tada, bio relativno nevidljiv.

Atalanti je sve ugroženije četvrto mjesto koje vodi prema Ligi prvaka, dok je Cagliari napokon napustio opasnu zonu ispadanja na ljestvici.