Joisp Brekalo (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

TALIJANSKO PRVENSTVO: Brekalo strijelac u porazu Torina, Napoli i Inter podijelili bodove

Hrvatski napadač Josip Brekalo bio je strijelac za Torino u 25. kolu talijanskog prvenstva, no njegova je momčad izgubila na domaćem terenu od Venezije sa 1-2 (1-1).

Brekalo je već u 5. minuti doveo Torino u vodstvo preciznim prizemnim ufdarcem s ruba kaznenog prostora, a bio je to njegov šesti ovosezonski pogodak u Serie A.
No, Venezia je poravnala u 38. minuti kada je Haps ubacio u mrežu ubačaj Črnigoja, a upravo je Črnigoj zatresao domaću mrežu za potpuni preokret u 46. minuti.
Belotti je u 90. minuti “pospremio” ubačaja Brekala u mrežu Venezije, no nakon dugotrajnog pregledavanja snimke ustanovljeno je kako pogodak ne vrijedi zbog zaleđa Pobege.
Brekalo je odigrao čitav susret za sastav kojega vodi trener Ivan Jurić, dok je Marko Pajca bio na terenu do 71. minute.
Torino je ostao 10. na ljestvici sa 32 boda, dok je Venezia “pobjegla” iz zone ispadanja, sada je 17. sa 21 bodom, jednim više od 18. Cagliarija.

U velikom derbiju Napoli i Inter su remizirali 1-1 (1-0). Napoli je stigao do prednosti u samom otvaranju utakmice nakon što je De Vrij nespretno startao na Osimhena u svom kaznenom prostoru, a sudac Doveri nakon intervencije VAR-a pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Insigne (7-11m). Inter je poravnao odmah nakon što se krenulo s centra u nastavak utakmice kada se Džeko (47) najbolje snašao pred domaćim golom i snažnim udarcem izbliza od grede svladao Ospinu.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su čitavu utakmicu za Inter koji je nakon ovog rezultata zadržao vodstvo na ljestvici sa 54 boda, jednim više uz utakmicu manje od drugog Napolija, a dva više od trećeg Milana koji će u nedjelju ugostiti Sampdoriju.

Ranije u subotu je Lazio na svom terenu uvjerljivo svladao Bolognu sa 3-0 (1-0). Junak pobjede bio je Mattia Zaccagni koji je u prvom poluvremenu izborio kazneni udarac iz kojega je Immobile (13-11m) doveo rimski sastav u prednost, da bi u nastavu upravo Zaccagni (53, 63) s dva pogotka postavio konačni rezultat, prvo na asistenciju Luisa Alberta, a onda i Lazzarija. Hrvatski veznjak Toma Bašić igrao je za Lazio od 83. minute.

Šesti Lazio sada ima 42 boda, jedan manje od pete Atalante, a tri više od sedme Rome, dok je Bologna 13. sa 28 bodova.