Liga Prvaka mreza lopta
Mreže na nogometnim vratima (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Preslik SIM)

SENZACIJA U BOCHUMU: Bochum u 6 minuta utrpao 3 pogotka i savladao Bayern, Eintracht izgubio doma od Wolfsburga

Veliko iznenađenje u 22. kolu njemačkog nogometnog prvenstva pripredio je Bochum svladavši na svom terenu vodeći Bayern sa 4-2 (4-1).

Gosti iz Münchena poveli su preko Lewandowskog (9), no Adjei (14) je vrlo brzo poravnao na 1-1.

Ono, što se dogodilo od 38. do 44. minute navijači Bochuma još dugo će prepričavati jer su njihovi ljubimci u razmaku od samo šest minuta postigli tri pogotka Bayernu, prvo je Locadia (38-11m) iskoristio kazneni udarac nakon igranja rukom Upamecana, a onda su još Gamboa (40) i Holtmann (44) “parali” mrežu iza Ulreicha za velikih 4-1. U nastavku je Lewandowski (75) svojim drugim golom uspio tek ublažiti poraz Bayerna.

Josip Stanišić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Bayerna koji je ostao na 52 boda, devet više od druge Borussije Dortmund, dok je Bochum skočio na 11. mjesto sa 28 bodova.

Kristijan Jakić igrao je do 85. minute za Eintracht iz Frankfurta koji je izgubio na svom travnjaku od Wolfsburga sa 0-2 (0-1). Golove za “vukove” postigli su Kruse (28-11m) i Lukebakio (90+3).

Deseti Eintracht je ostao na 31 bodu, četiri više od 12. Wolfburga.

REZULTATI 22. KOLA,
Petak:
RB Leipzig - Köln 3-1 (Nkunku 25, Olmo 54, Angelino 57 / Lemperle 90+1)
Subota:
Borussia M. - Augsburg 3-2 (Kone 30, Hofmann 46, Bensebaini 67 / Iago 55, Finnbogason 90)
Freiburg - Mainz 05 1-1 (Petersen 69 / Hack 31)
Bochum - Bayern 4-2 (Adjei 14, Locadia 38-11m, Gamboa 40, Holtmann 44 / Lewandowski 9, 75)
Greuther Fürth - Hertha 2-1 (Hrgota 1, 71 / Gechter 82)
Eintracht F. - Wolfsburg 0-2 (Kruse 28-11m, Lukebakio 90+3)