Ivan Perisic 100
Ivan Perišić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

TALIJANSKO PRVENSTVO: Asistencija Perišića u remiju Intera i Fiorentine u Milanu

Hrvatski nogometni reprezenttivac Ivan Perišić bio je asistent za jedini pogodak Intera u 1-1 (0-0) domaćem remiju protiv Fiorentine u susretu 30. kola talijanskog prvenstva.

Gosti iz Firence poveli su preko Torreire (50) koji je s pet metara svladao Handanoviča nakon dodavanja Gonzaleza, a samo pet minuta potom konačnih 1-1 postavio je Dumfries (55) udarcem glavom nakon ubačaja Perišića s lijevog krila.

Perišić je igrao do 80. minute, dok Marcelo Brozović zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Intera.

Ovim rezultatom nastavila se kriza “crno-plavih” koji su u posljednjih sedam nastupa u Serie A ostvarili samo jednu pobjedu te su trenutačno treći na ljestvici sa 60 bodova, tri manje od Milana i Napolija s tim da je Napoli odigrao susret više.

Fiorentina je ostala osma sa 47 bodova, dva manje od petog Lazija, a jednim manje od šeste Rome i sedme Atalante.

Ranije u subotu je Napoli preokretom u drugom poluvremenu sa 2-1 (0-1) svladao Udinese. Nakon prvih 45 minuta gosti iz Udina su vodili 1-0 zahvaljujući preciznom udarcu Deulofeua (22) sa 18 metara, no u nastavku je Osimhen (52, 63) s dva pogotka spriječio iznenađenje.

Nigerijski je napadač na 1-1 poravnao udarcem glavom na ubačaj Marija Ruija, a za 2-1 je pogodio prizemnim udarcem nogom nakon dodavanja Di Lorenza. Ovo je drugi tjedan zaredom kako Osimhen s dva pogotka osigurava 2-1 pobjedu Napoliju, isto je učinio i prije šest dana na gostovanju kod Verone.

Napoli sada ima 63 boda, kao i Milan koji od 20.45 sati gostuje kod Cagliarija.Filip Benković ostao je na klupi Udinesea koje je 14. na ljestvici sa 30 bodova.