Borna Sosa više neće nositi hrvatski već njemački dres / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Asistencija Sose u pobjedi Stuttgarta, Hoffenheim Andreja Kramarića poražen u Berlinu od Herthe, Mainz uvjerljiv protiv Arminije

Nogometaši Stuttgarta slavili su u 27. kolu Bundeslige kod kuće protiv Augsburga s 3-2, a asistenciju za prvi gol domaćih ubilježio je hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

Sosa je 44. minuti namjestio gol Antonu za 1-1, no u sudačkoj nadoknadi gosti su preko Gregorischa opet došli u vodstvo. Stuttgart je ipak uspio preokrenuti u drugom dijelu golovima Marmousha (79) i Tiaga (85).

Sosa je odigrao cijeli susret za momčad iz Baden Wurttemberga, koja je pobjegla sa dna ljestvice i sada je 14.

Hoffenheim je 0-3 izgubio u Berlinu kod Herthe, a Andrej Kramarić je odigrao cijeli susret. Hertha je upisala sedmu pobjedu od početka prvenstva i trenutno je 16. na ljestvici s 26 bodova, dok je Hoffenheim šesti s 44 boda. Herthi su pobjedu donijeli Niklas Stark u 42., Ishak Belfodil u 64. minuti i Lukas Tousart u 74. minuti.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Mainz, koji je kod kuće slavio protiv Arminije s 4-0, a tri od četiri pogotka postigao je iz jedanaesterca. Mainz je poveo već u prvoj minuti golom Jonathana Burcardta, a pobjedu u drugom poluvremenu potvrdili su Musa Niakhate, Burcardt i Marcus Ingvartssen iz jedanaesteraca. Momčad iz Mainza je deveta na ljestvici s 37 bodova, dok je Arminia pretposljednja s 25.

Freiburg je odigrao samo 0-0 s posljednjeplasiranim Greuther Furthom. Freiburg je četvrti na ljestvici njemačkog prvenstva s 45 bodova, a Greuther Fuerth posljednji sa samo 15 osvojenih bodova.