milano
Stadion San Siro u Milanu / Foto: Fenix (P. K. Puđa)

TALIJANSKA “SERIA A”: Milan s 4:1 pobjedom nad Monzom najavio uzvratni ogled s Dinamom

U susretu 11. kola talijanske Serie A nogometaši Milana su bili sigurni pred svojim navijačima na San Siru te su s 4:1 svladali Monzu uoči dolaska u Zagreb i dvoboja protiv Dinama.

Uz utakmicu više od ostalih Milan se barem privremeno bodovno izjednačio s Napolijem, vodećim sastavom na ljestvici, a najbolji igrač utakmice bio je Španjolac Brahim Diaz koji je postigao prva dva pogotka na susretu, u 16. i 41. minuti.

U 65. minuti je na 3-0 povećao Belgijanac Origi, a počasni gol za goste dao je Ranocchia pet minuta kasnije.

Hrvatski nogometaš Ante Rebić je počeo utakmicu, a nakon sat vremena ga je zamijenio Rafael Leao koji je u 84. minuti zabio četvrti gol za Milan te je postavio konačnih 4-1.

Milan je tako s uvjerljivom pobjedom najavio ogled idućeg utorka kada u 5. kolu skupine E Lige prvaka gostuje u Zagrebu kod Dinama.

U nedjelju su na rasporedu utakmice Udinese – Torino, Bologna – Lecce, Atalanta – Lazio i Roma – Napoli, dok se u ponedjeljak za prvoligaške bodove bore Cremonese – Sampdoria i Sassuolo – Verona.