Ante Rebić (ilustracija) / Foto: Hina

TALIJANSKA LIGA: Napoli slavio na San Siru, Ante Rebić ‘pocrvenio’

Nogometaši Napolija pobijedili su Milan s 1-0 (0-0) u posljednjoj utakmici 27. kola talijanske Serie A odigranoj na San Siru. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Politano u 49. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić ušao je u igru u 60. minuti i u 71. minuti odlično pucao glavom, ali je Ospina obranio njegov udarac pod gredu. U nervoznoj završnici utakmice, Rebić je zbog nesportskog ponašanja zaradio crveni karton.

Milan je ovim porazom ostao devet bodova iza vodećeg gradskog suparnika Intera koji je u nedjelju slavio s 2-1 na gostovanju kod Torina.

Ante Rebic asm
Arhivska snimka Ante Rebića / Foto: Fenix (Twitter ACM)

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Inter je poveo u 62. minuti pogotkom Romelua Lukakua iz kaznenog udarca dosuđenog zbog prekršaja na Lautaru Martinezu. Torino je izjednačio u 70. minuti golom Sanabrije, a osmu pobjedu u nizu lideru Serie A donio je Martinez u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su u udarnoj postavi Intera. Perišić je igrao do 56. minute, a Brozović je zamijenjen u 81. minuti.

Cristiano Ronaldo je trebao 32 minute kako bi postigao ‘hat-trick’ i donio pobjedu Juventusu 3-1 (3-0) na gostovanju kod Cagliarija. Ronaldo je mrežu domaćina načeo u 10. minuti pogotkom glavom nakon ubačaja Cuadrada. U 25. minuti je Portugalac bio precizan iz kaznenog udarca, a u 32. minuti je zaključio ‘hat-trick’ nakon dodavanja Chiese.

U nastavku dvoboja gosti su kontrolirali utakmicu, a napadač Cagliarija Giovanni Simeone samo uspio je ublažiti poraz domaće momčadi.

Parma je na svom terenu svladala Romu s 2-0 golovima Mihaile (9) i Hernanija (55-11m).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Bologna je kao domaćin svladala Sampdoriju s 3-1. Strijelci za Bolognu bili su Barrow (27), Svanberg (41) i Soriano (70), a za goste Quagliarella (37).

Vodeći Inter ima 65 bodova, a drugoplasirani Milan ima 56 uz utakmicu manje. Juventus je treći s 55 bodova i također utakmicom manje od Intera. Atalanta je četvrta s 52 boda, a po 50 ih imaju Napoli i Roma.

Italija - 27. kolo
Milan - Napoli         0-1 (Politano 49)
Cagliari - Juventus    1-3 (Simeone 61 / C. Ronaldo 10, 25-11m, 32)
Torino - Inter         1-2 (Sanabria 70 / Lukaku 62-11m, L. Martinez 85)
Parma - Roma           2-0 (Mihaila 9, Hernani 55-11m)
Bologna - Sampdoria    3-1 (Barrow 27, Svanberg 41, Soriano 70 / Quagliarella 37)