Manuel Bodrožić/Foto: Fenix

SVJETSKO PRVENSTVO U KICKBOXINGU: Mladi Hrvat iz Wiesbadena Manuel Bodrožić je dvostruki svjetski prvak

Mladi Hrvat iz Wiesbadena Manuel Bodrožić (14 godina) postao je dvostruki svjetski prvak na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu koje je ovog vikenda od 13. do 15. rujna održano u Varaždinu.

Pojas svjetskog prvaka i zlatnu medalju Manuel Bodrožić je osvojio u dvije kategorije: u kategoriji do 50 i kategoriji do 55 kg. Manuel je nastupao u dresu svog kluba Fight Club M K Wiesbadena koji je nastupao pod njemačkom zastavom.

Dosad je Manuel osvojio 6 titula svjetskog prvaka tako da je taj broj sada, nakon Varaždina, povećao na sveukupno osam svjetskih naslova.

Osim Manuela Bodrožića, boje njemačkog kluba iz Wiesbadena je branio još i Yassin Azzoui, koji je osvojio dav druga mjesta tj. dvije titule viceprvaka. Trener Fight Club M K Wiesbad je Manuelov otac Marko Bodrožić.

Na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu su sudjelovali natjecatelja iz Njemačke, SAD-a, Ukrajine, Poljske, Mađarske, Češke, Austrije, Engleske, Welsa, Italije, Španjolske, Švicarske, Turske, Nepala, ….