SVI POBJEDNICI F1 – Hamiltonu četvrti naslov, Schumacher na vrhu

Pilot McLarena Britanac Lewis Hamilton osigurao je svoj četvrti naslov svjetskog prvaka premda je na VN Meksika osvojio deveto mjesto i dvije utrke prije kraja sezone ima nedostižnih 56 bodova više od Nijemca Sebastiana Vettela.

Pobjednik utrke bio je Max Verstappen u Red Bullu koji je time ostvario treću pobjedu u karijeri. Drugo mjesto pripalo je Fincu Valtteriju Bottasu u Mercedesu dok je treću poziciju osvojio Finac Kimi Raikkonen u Ferrariju. Vettel je bio četvrti, a sjajno peto mjesto za Force Indiju upisao je Francuz Esteban Ocon.

Hamiltonu je to četvrti naslov prvaka nakon što je bio najbolji 2008., 2014. i 2015. godine.

Nijemac Michael Schumacher rekorder je sa šest naslova svjetskog prvaka u formuli 1.

Argentinac Juan Manuel Fangio je pet puta bio svjetski prvak, dok su četiri naslova osvojili Britanac Lewis Hamilton, Francuz Alain Prost i Nijemac Sebastian Vettel.

Titulu svjetskog prvaka ukupno su osvojila 33 vozača.