Zaposlenik je izašao iz tvrtke samo dvije minute ranije /ILUSTRACIJA) Foto: Fenix (MD)

SVE PRIZNAO: Prognan iz grada na šest mjeseci – evo i zašto

 

Skitnica Miodrag P. (62), iz mjesta nedaleko od Osijeka, osuđen je na sedam dana zatvora, što je zamijenjeno uvjetnom kaznom, jer se skitao po Osijeku, a zbog toga je iz najvećeg slavonskog grada, prema nepravomoćnoj presudi, i prognan na pola godine, javlja Glas Slavonije

 

Naime, 62-godišnji Slavonac osuđen je jer su ga 5. veljače ove godine u 13.30 na osječkom željezničkom kolodvoru policajci zatekli u alkoholiziranom stanju, s 0,65 promila alkohola u krvi, kada im je rekao da od kolovoza prošle godine nema gdje stanovati pa se skita po Osijeku, najčešće u alkoholiziranom stanju, ne držeći do osobne higijene, spava u čekaonicama autobusnog i željezničkog kolodvora, gdje su ga policajci zatjecali gotovo svakodnevno, a zbog toga su ga desetak puta i prijavili.

Osuđen je i jer je toga dana, kada su ga policajci zatekli, na parkiralištu ispred željezničkog kolodvora obavljao malu nuždu, te je prijavljen zbog omalovažavanja moralnih osjećaja građana koji su u tom trenutku dolazili i odlazili s kolodvora. Zbog skitnje je osuđen na sedam dana zatvora, no budući da je u zatvoru proveo dva dana, ostalo mu je pet dana zatvora.

Međutim, sud mu je zatvorsku kaznu zamijenio uvjetnom tako da se kazna neće ispuniti ako u roku od godine dana ne počini jedan ili više prekršaja za koji mu može biti izrečena ista ili teža kazna od ove. Zbog mokrenja je kažnjen sa 700 kuna, a zato što kod sebe nije imao osobnu iskaznicu s još 200 kuna. Uz navedeno, dobio je i zabranu dolaženja u Osijek na šest mjeseci. Iako ne mora platiti trošak prekršajnog postupka, morat će, nakon pravomoćnosti presude, pod prisilom izvršenja, uplatiti 80 kuna u državni proračun, koliko je stajao postupak njegova alkotestiranja.

Skitnica je, između ostalog, u svojoj obrani priznao sve za što ga se teretilo i dodao da je pretkraj 2017. dao otkaz, a tek prošle godine u studenome dobio mirovinu. Živio je u izvanbračnoj zajednici, no zato što se svakodnevno sukobljavao s majkom žene s kojom je živio, napustio ju je. Kazao je da si nije našao nikakav smještaj jer za to nije imao novca pa je spavao na javnim mjestima, pretežno na osječkim kolodvorima i usput pio alkohol. Sada, nakon što je primio mirovinu, u iznosu od 4000 kuna, iznajmit će si stan.

Fenix-magazin/MD/Glas Slavonije

Povezano

Kolona vozila na naplati Lučko/ Foto: Hina
AKO PUTUJETE U HRVATSKU: Pojačan promet prema moru, mogući zastoji i kolone
Bolnica (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
HZJZ: Ovo je i dalje među vodećim uzrocima smrti u Hrvatskoj
„MLADI ZA DOMOVINU“: U Zagrebu 25. lipnja prvi Susret mladih hrvatskih povratnika – nastupa Nika Pastuović
Predstavljanje knjige / Foto: Fenix (S.Š.)
DNEVNIČKI ZAPISI: Na Hrvatskom vojnom učilištu predstavljena knjiga umirovljenog pukovnika Duje Vlastelice
Javna rasprava / Foto: MDU
DEMOGRAFSKO BOGATSTVO: Hrvatska želi potaknuti povratak hrvatskih iseljenika i njihovih potomaka
UHIĆEN U HRVATSKOJ: 72-godišnjak osumnjičen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva
HRVATSKI ISELJENICI: Najveći problemi života izvan domovine